loader

Kodėl verta naudoti 3D spausdintuvus produkto gamybos procese

Atspausdinta 3DNaujų produktų kūrimo procesas reikalauja sukurti būsimų gaminių prototipus. Prototipų gamyba tradiciniais būdais (metalo apdirbimu, liejimu ir pan.) reikalauja didelių resursų, tiek finansinių, tiek laiko, kadangi pati gamyba gali išsitęsti iki kelių savaičių. Pripažystama, kad tai yra sudėtingas ir nepatogus prototipų kūrimo būdas.

Pastaruoju metu vis plačiau žinomi ir pritaikomi 3D spausdintuvai leidžia maksimaliai greitai ir patogiai sukurti (atspausdinti) būsimų gaminių prototipus, vos ne vieno mygtuko paspaudimu. Būna, kad pačio prototipo projektavimas trimačio modeliavimo sistemomis (CAD) priklausomai nuo gaminio geometrijos sudėtingumo užtrunka ilgiau, nei jo gamyba.

 Kodėl verta naudoti 3D spausdintuvus?

Kodel 3D spausdinimas

Laiko sąnaudos

Prototipų gamyba 3D printeriais užtrunka nuo kelių iki keliolikos valandų, o ne savaitėmis ar mėnesiais. Vadinasi Jūs galėsite greičiau priimti sprendimus dėl produkto konstruktyvo pakeitimų ar net galutinio gaminio paruošimo masinei gamybai. Akivaizdu, kad kuo mažiau konstruktoriu praleidžia laiko atlikdamas projektavimo darbus, tuo mažesnė pačio gaminio ir viso projekto savikaina. Be to, atsižvelgiant į vis didėjančią konkurenciją, tik greitas galutinių gaminių patekimas į prekybos centrų lentynas užtikrina maksimalią pirkėjų paklausą.

Projektavimo klaidų kaina

Analizuojant pilnai funkcionuojantį prototipą yra didesnė tikimybė surasti ir nustatyti projektavimo klaidas piminiame gaminio kūrimo etape. Klaidų, aptiktų vėlesniuose gamybos etapuose, kaina išauga gana ženkliai, šimtus ar tūkstančius kartų.

Kūrybiškumo indėlis

Platus prototipų naudojimas pagerina pačio galutinio gaminio konstrukcines savybes, kadangi pradinio projektavimo etape 3D printerių pagalba galima sukurti tiek įvairių gaminio variantų, kiek tai pareikalauja pats procesas, o ne apsiribojant turimais tradiciniais gamybiniais resursais.

Konfidencialumo išlaidos

Turint apribotas prototipų gamybos sąlygas dažnai tenka pasinaudoti kitų įmonių pagalba. Esant didelei įmonių konkurencijai padidėja konfidencialios informacijos nutekėjimo rizika. Jos kaštai paprastai būna daug didesni nei pačio 3D spausdintuvo ir juo gaminamo gaminio prototipo savikaina.

Funkcionalumo patikrinimas

Pastaruoju metu užsakovai vis labiau reikalauja pirma pagaminti prototipus, kuriuos būtų galima išbandyti realiomis sąlygomis kaip ir serijinės gamybos produktus. Bandymai su prototipais atliekami įvairiomis salygomis – nardinant skysčiuose, tikrinamos aerodinaminės savybės, atliekami tempimo, gniuždymo ar kiti stipruminiai testavimai.

Surenkamumo patikrinimas

Aukšta 3D spausdintų prototipų kokybė leidžia juos panaudoti gaminio surenkamumo patikrai. Laikydami rankose galutinio gaminio prototipą jūs galėsite įvertinti konstravimo klaidas, turinčias įtaką geram produktop funkcionavimui realiomis sąlygomis. Dažnai nutinka taip, kad įvairūs gaminio komponentai projektuojami skirtinguose įmonės padaliniuose ar net skirtingose kompanijose, taigi yra būtinas gaminio surenkamumo patikrinimas.

Tradicinių technologijų pakeitimas

3D spausdintuvai gali būti naudojami tiek vienetinių, tiek smulkiaserijinių gaminių gamybai. Panaudojant platų spektrą medžiagų skirtingomis fizikinėmis ir cheminėmis savybėmis prototipai pilnai pakeičia šias tradicines apdirbimo technologijas: liejimą silikoninėse ir mažatemperatūrinėse formose, juvelyrinių gaminių modelio gamyboje ir pan.

1 2 3 4 5

Viena iš didžiausių pasaulinių 3D spausdintuvų gamintojų Stratasys leidžia sukurti tvirtus ir funkcionalius trimačius gaminių prototipų modelius su pilnu smulkių detalių atkūrimu. Šiam tikslui yra naudojamos dvi inovatyvios technologijos.

Pažymėti: