loader

FDM Termoplastikas

Lydžiosios masės formavimo technologija (Fused Deposition Modeling, FDM)

FDM technologija leidžia gaminti detales iš to paties tvirto, kieto plastiko, kuris naudojamas liejant slėgimu, CNC staklėse ir kituose tradiciniuose gamybos procesuose. Pasitelkite 3D spausdintuvo galią ir pasitikėkite išbandytu, plačiai paplitusiu termoplastiku.

fdm-process-technology3D spausdina patvarias detales iš tikro termoplastiko

Lydžiosios masės liejimo technologija (angliškai – Fused Deposition Modeling (FDM) Technolog) – tai galingas Stratasys užpatentuotas gamybos būdas, naudojant papildus. FDM leidžia kurti koncepcinius modelius, funkcinius prototipus ir galutinio vartojimo detales iš standartinio, gamyboje naudojamo ir patvaraus termoplastiko. Tai – vienintelė profesionali 3D spausdinimo technologija, naudojanti gamybinės klasės termoplastiką, todėl detalės yra nepaprastai atsparios mechaniniam, šiluminiam ir cheminiam poveikiui.
Stratasys gamina keletą FDM įrenginių linijų, tarp jų 3D spausdintuvus ir jų didžiuosius brolius 3D gamybos sistemas (arba pramoninius 3D spausdintuvus). Tai tokios gamybos linijos, kaip Dimension, uPrint, and Fortus. Visų sistemų pagrindą sudaro skysto plastiko liejimo technologija (FDM). Stratasys FDM įrenginiai kuria funkcines detales, sluoksniais presuojant ir liejant termoplastines medžiagas.

 

Ši technologija 3D spausdinimo procesui naudoja įvairius termoplastikus, kuriais sukuriami ilgaamžiai, tvirti ir funkcionalūs gaminių prototipai.
FDM technologijos 3D printerius galima eksploatuoti biuro sąlygomis, detales spausdinti nuo kelių iki keliolikos valandų ar dienų. Pagal poreikį prototipai papildomai apdirbami – šlifuojami, dažomi ar kitaip mechaniškai apdorojami – norint išgauti norimą gaminio formą ir išvaizdą.

Medžiagos

Spausdintuvai naudojantys šią technologiją