„MicroStation“ ir 3D spausdintuvo taikymas kasdienybėje

Dalinamės viena iš asmeninių „MicroStation“ produktų vadybininkų istorijų, kuomet praktikoje pritaikyta „MicroStation CONNECT Edition” programinė įranga išgelbėjo, Dan Eng, savaitgalio planus. 

Pradžioje papasakosime situaciją. Turbūt nėra nieko panašaus į tą stingdantį jausmą, kai įšoki į savo automobilį, įkiši raktelį, kad jį užvestum ir gauni tik šnipštą. Taip nutiko ir Dan’ui, kuris sekmadienio rytą ruošėsi išvažiuoti atostogauti. Įsėdęs į automobilį, vadybininkas pastebėjo, kad jo „Honda CRV“ su mechanine pavarų dėže nebeužsiveda. Nors praėjusį vakarą automobilis dirbo puikiai, tačiau dabar, įkišus degimo raktelį, paspaudus sankabos pedalą ir pabandžius jį užvesti, įsivyraudavo tyla, nors visos lemputės ryškiai degė ir girdėjosi, kaip įsijungia degalų siurblys. 

„MicroStation“ ir 3D spausdintuvo taikymas kasdienybėje

Patikrinęs akumuliatoriaus įtampą, saugiklius, reles ir patapšnojęs starterį, Dan’as pabandė atleisti sankabą leisdamasis atbuline eiga nuo stataus įvažiavimo. Deja, viskas buvo veltui. Nusprendęs, kad reikia pasiduoti ir skambinti pagalbos tarnybai, taip pat greičiausiai ir dviem ar daugiau dienų netekti automobilio (turint omenyje, kad tai buvo atostogų savaitgalis), prisiminė apsauginį jungiklį. Apsauginį jungiklį, kuris neleidžia užvesti automobilio, jei sankaba neišminta. Taigi, Dan’as dar kartą pasilenkė ir su žibintuvėliu apžiūrėjo sankabos pedalo mazgą. Sankabos apsauginis jungiklio stabdiklis buvo ne tik trūkęs, bet ir jo laikiklyje žiojėjo tuščia skylė. 

Taigi Dan’as slankmačiu atliko bendrus matavimus, įsijungė į „MicroStation CONNECT Edition“, maždaug per 2 minutes suprojektavo laikiną dalį/stabdiklį, eksportavo jį į STL failo formatą, kad galėtų jį padalinti ir išsiųsti į savo 3D spausdintuvą. 

Po 10 minučių nauja dalis buvo išspausdinta, įdėta į laikiklį ir automobilis iš karto užsivedė! 

„MicroStation“ programinė įranga ne tik išgelbėjo Dan’o dieną, bet ir visą jo atostogų savaitgalį! Ši asmeninė istorija tik įrodo, kad „MicroStation“ ne tik puikiai tinka dideliems infrastruktūros projektams, bet taip pat yra ir puikus įrankis kurti įvairioms, mažoms dalims kasdienybėje. 


Raginame ir patiems išbandyti  „MicroStation“ programinę įrangą 14 dienų visiškai NEMOKAMAI!