„MicroStation“ 3D CAD modeliavimo privalumai inžinerijoje

Dešimtmečius projektai buvo pradedami, kuriami ir užbaigiami naudojant dvimatį kompiuterinį modeliavimą (2D CAD). Popierius ir pieštukai buvo pagrindiniai įrankiai techninėms ir meninėms idėjoms kurti ir perteikti. Tačiau vėliau, prasidėjus skaitmeninei revoliucijai, pasirodė pirmieji brėžinių projektavimo programinės įrangos paketai, kurie apvertė viską aukštyn kojomis. Speciali įranga galutinai pakeitė architektų, braižytojų, inžinierių ir daugelių kitų svarbių sričių atstovų kasdieninį gyvenimą. 

Žinoma, prireikė šiek tiek laiko priprasti prie pelės ar planšetinio kompiuterio žymeklio valdymo, tačiau inžinieriams ir architektams – tai buvo neįtikėtinos galimybės. Galimybė vieną kartą suprojektuoti komponentą ir spausdinti jį tiek kartų, kiek reikia, sutaupo labai daug laiko, o kartu padidina tikslumą ir pastovumą. Trūkumas? Pirmosios kartos projektavimo programos galėjo būti naudojamos rengiant tik tokio paties tipo dvimačius (2D) brėžinius. 

Tik vėliau, kai atsirado naujesnės kartos CAD ir modeliavimo programinė įranga, pradėjome matyti ir vertinti 3D modeliavimo galimybes. 

Šiandieniniai 3D CAD modeliavimo būdai 

3D modeliavimas nuėjo ilgą kelią. Nuo įmantrybės, naudojamos draugams ar klientams sužavėti, jis tapo nusistovėjusia praktika, kuri šiuolaikiniuose projektuose yra būtina. 

Žinoma, pirmumas vis dar teikiamas dvimačiams statybiniams brėžiniams arba rezultatams, o dauguma įmonių vis dar gauna atlyginimą už sėkmingą šių rezultatų kūrimą klientams, tačiau padėtis keičiasi – mes privalome tobulėti ir žengti į 3D modelių pasaulį… Investavę į profesionalų CAD paketą, pvz., „MicroStation“, galėsite visapusiškai pasinaudoti galimybe nuo pat pradžių dirbti su 3D modeliais, o ne rengti daugybę tarpusavyje nesusijusių dvimačių brėžinių. 


Išbandykite 14 dienų nemokamą bandomąją „MicroStation“ versiją, kad patys galėtumėte įsitikinti jos teikiamais privalumais


5 3D CAD privalumai 

1. Efektyvesnis idėjų vizualizavimas ir perteikimas 

Trimatis (3D) modelis padeda itin tiksliai perteikti jūsų idėjas ir vizijas, o tai naudinga ir dizaineriui, ir jo klientams. Naudodamiesi naujausiais programinės įrangos patobulinimais, taip pat galite lengvai projektuoti remdamiesi realybės modeliais ir duomenimis, kuriuos dabar galima užfiksuoti mobiliaisiais telefonais, nebrangiais dronais ar sudėtingais lazeriniais skeneriais. 

Tuo pačiu metu klientai gali pamatyti, kaip projektas atrodys, kai jis bus pastatytas. „MicroStation“ turi galingus trimačio (3D) modeliavimo įrankius ir palaiko daugiau kaip 80 skirtingų failų formatų, tad užtikriname, kad gausite aukščiausios klasės sąveikumą ir bendradarbiavimą įgyvendinant įvairaus masto projektus.. 

„MicroStation“ taip pat siūlo aukštos kokybės, tačiau paprastą naudoti atvaizdavimo variklį, kad kiekvienas galėtų kurti nuostabias fotorealistines vizualizacijas. 2. Efektyvesnių darbo eigų naudojimas padeda išvengti pakartotinio darbo 

Užuot braižę ir (arba) atnaujinę daugybę nesuderintų pjūvių, planų ar ruošę kitus dvimačius dokumentus, turėdami trimatį (3D) modelį, galite lengvai iš jo išgauti ir sukurti dvimačius (2D) dokumentus, taip sumažindami klaidų riziką ir nuobodžiam, pasikartojančiam darbui skiriamą laiką. 

„MicroStation“ žengia dar vieną žingsnį į priekį, nes taip pat palaiko modeliavimą, kuriame gausu informacijos. Programinė įranga jums suteikia galingus įrankius brėžinių kūrimo ir anotacijų užduotims automatizuoti. Sutaupysite laiko ne tik tada, kai reikės iš 3D modelio išgauti ir parengti brėžinį, bet ir galėsite automatizuoti projektavimo duomenų, anotacijų pakeitimus ir jų sklaidą visuose projekto failuose. 3. Aiškesnės peržiūros padeda sumažinti klaidų skaičių 

Įsivaizduokite, kokią galią suteikia galimybė rodyti, pasukti, priartinti ir atitolinti trimatį (3D) modelį ir leisti klientams jį apžiūrėti visais įmanomais kampais, nežiūrint į daugybę nesuderintų dvimačių eskizų, nesivarginant su sudėtingais žodiniais aprašymais, o taip pat be poreikio pasitelkti vaizduotę. Vien tai gali smarkiai pagreitinti peržiūros procesus, padaryti juos malonesnius ir sumažinti nesusipratimų, klaidų ir brangiai kainuojančių netikėtumų riziką užbaigus projektą.4. Naudojant tikslesnius duomenis sutaupomas laikas ir pinigai 

Darbas su trimačiais (3D) duomenimis projektavimo etape padeda inžinieriams, architektams ir projektuotojams išvengti nemalonių, brangiai kainuojančių ir galimai katastrofiškų netikėtumų statybos metu. 

Didelis tikslumas rengiant statybos produktus palengvins gyvenimą tam, kas statys jūsų projektą. Jie gali pamatyti realų, tikslų tikėtino rezultato vaizdą ir išsiaiškinti bet kokias abejones ir nuogąstavimus prieš pradėdami griauti ar dėti pirmąją plytą. 

Pažangios, bet lengvai naudojamos technologijos, pvz., „Clash Detection“ (susidūrimo aptikimas), leidžia analizuoti modelį, nustatyti ir išspręsti galimas projekto dalių tarpusavio trukdžių problemas prieš ką nors statant, gaminant ar pristatant į statybvietę. 5. Pasirengimas ateičiai 

Žinoma, dauguma darbų vis dar atliekami naudojant dvimačius popierinius brėžinius ir specifikacijas, tačiau ateitis gali būti kitokia… Ir ji gali būti trimatė! 

Skaitmeniniai dvyniai nekilnojamojo turto srityje vis labiau plinta ir tampa vis reikalingesni projektuose, nes jie užtikrina tikroviškesnes vizualizacijas ir geresnes bendradarbiavimo darbų eigas. 

Trimačiai (3D) projektai – tai žingsnis į naująją skaitmeninę erą, nes jie padės sklandžiau ir greičiau patekti į „Bentley’s iTwins“ pasaulį. 


Nuo popierių ir pieštukų laikų nuėjome ilgą kelią ir 3D modeliavimas tampa nauju įprastu reiškiniu. Galite pasinaudoti 3D CAD modeliavimo „MicroStation“ programa ir pasinaudoti trimačių (3D) modelių privalumais vykdomuose projektuose bei geriau pasiruošti būsimiems projektams. 


IŠBANDYKITE SAVO NEMOKAMĄ 14 DIENŲ MICROSTATION VERSIJĄ ČIA