„MicroStation“ palaikomi failų formatai

Pagrindinis „MicroStation“ failų formatas yra projektavimo failas (DGN), tačiau tai nėra vienintelis „MicroStation“ palaikomas failų formatas. Šiandien apžvelgsime visus skirtingus failų formatus, su kuriais galima dirbti naudojant „MicroStation“. 

Kas yra failo formatas? Tai būdas, kuriuo kompiuteryje bitais ir baitais saugomas failas su grafine (vektorine arba rastrine) informacija. Kiekvienas programinės įrangos teikėjas turi savo būdą, geriausiai tinkantį tam tikram tikslui. Galite paklausti: ar tam yra standartas? Atsakymas: Taip, tačiau yra daug failų formatų standartų. Tai ir yra problema. Laimei, programoje „MicroStation“ palaikoma daug skirtingų failų formatų. 

„Palaikomas“ šiuo atveju reiškia: 

  • failą galima atidaryti tik skaitymui arba pridėti jį kaip nuorodą; 
  • failą galima atidaryti skaitymui ir rašymui ir atlikti pakeitimus faile; 
  • galima importuoti – nuskaityti failą ir išsaugoti jį DGN formatu; 
  • galima eksportuoti – išsaugoti failą kitu formatu. 

„MicroStation“ gali dirbti su DGN, V7 ir DWG failų formatais. V7 formatas yra senesnė DGN formato versija. DWG yra „AutoCAD“ failų formatas. 

Failo keitimo iš vieno formato į kitą procesas vadinamas konvertavimu. Tai tarsi teksto vertimas iš vienos kalbos į kitą. Kaip ir vertimo atveju, taip ir konvertavimo proceso metu visada kyla rizika prarasti informaciją. Verčiant naudojamas žodynas ir gramatikos taisyklės. Konvertuojant kartais naudojami nustatymai, kurie leidžia jį kontroliuoti. Taigi, stenkitės vengti konversijų savo darbo eigoje. Nekonvertuokite failų į kitus formatus, nebent to išties reikia. 

Dabar panagrinėkime „MicroStation“ palaikomus failų formatus! 

·      „Save As“ (išsaugoti kaip) 

Failų formatams, kuriuos „MicroStation“ gali atidaryti skaitymo ir rašymo režimu, galite naudoti funkciją „Save As“ (išsaugoti kaip). 

Taip pat galite naudoti eksportavimo įrankį. Skirtumas tas, kad po konvertavimo naudojant „Save As“ (išsaugoti kaip) bus atidarytas naujas failas. Eksportuojant tik sukuriamas naujas failas, bet ne atidaromas. 

·      „Import“ (importuoti) 

Naudodami funkciją „Import“ galite perskaityti vektorinius duomenis iš ne DGN formato failo į šiuo metu atidarytą DGN failą. „Backstage“ meniu, skiltyje „Import“, matote, kad daugybė failų formatų yra suskirstyti į tris kategorijas. 

·      „Export“ (eksportuoti) 

Funkciją „Export“ galima rasti tame pačiame meniu. Ji naudojama duomenims iš dabartinio atidaryto modelio nuskaityti į kito formato failą. Daugybė failų formatų suskirstyti į keturias kategorijas. 

·      „Attach Reference“ (pridėti nuorodą) 

Visų rūšių failų formatų vektoriniams duomenims atvaizduoti naudojama funkcija „Attach as Reference“ (pridėti kaip nuorodą). Jame grafiniai duomenys yra tik skaitomas jūsų projekto fonas. Prisegant galima nustatyti tokius atributus kaip pateikimas, simbolika ir padėtis. Toliau pateikiamas failų formatų, kuriuos galite pridėti kaip nuorodą (Attach as Reference) prie savo dizaino modelio, sąrašas. 

·      „Attach Raster“ (pridėti rastrą) 

Rastrinių failų formatų sąrašas yra ilgas. Pridėdami galite nustatyti padėtį, rodymo seką, skaidrumą ir ne tik. 

·      „Raster convert“ (rastrų konvertavimas) 

„MicroStation“ taip pat gali konvertuoti rastrinius failus iš vieno formato į kitą. Galite keisti dydį, skiriamąją gebą, spalvą ir geografinę koordinačių sistemą. Štai dialogo langas: 

·      „Point Cloud“ ir „Reality Mesh“ 

Tai visų „Point Cloud) failų formatų, kuriuos „MicroStation“ gali perskaityti, sąrašas. 

Po nuskaitymo „Point Cloud“ konvertuojamas į vidinį naudotojo formatą (.pod). Dialogo „Point Cloud“ lange yra kelios parinktys „Export“ (eksportuoti) ir „Conversion“ (konvertuoti). 

Visų palaikomų failų formatų sąrašą rasite čia

Naujausią palaikomų failų formatų sąrašą rasite „MicroStation“ pagalbos dokumentuose. Pagalbos galite rasti produkto dokumentacijoje. 15-ame atnaujinime pridėta galimybė „iModel“ pridėti kaip nuorodą. 

„OpenCity MAP“ palaikomi kai kurie kiti formatai, ypač su GIS susiję formatai. 

IŠBANDYKITE SAVO NEMOKAMĄ 14 DIENŲ „MICROSTATION” VERSIJĄ ČIA