Korporacija „Bentley Systems“ investuos į inžinierių rengimą Lietuvoje

Pranešimas žiniasklaidai
201
4-03-04

Pasaulinė inžinerinių projektavimo sistemų lyderė korporacija „Bentley Systems“ Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) diegs naujausią programinę įrangą ir inžinerinio projektavimo technologijas, skirtas profesiniam inžinierių rengimui. Tai suteiks galimybę studentams išmokti dirbti su moderniomis sistemomis ir siekti karjeros šiuolaikinėse kompanijose visame pasaulyje.

Verslo ir mokslo bendradarbiavimo priemonės apibrėžtos pirmojoje tokio masto strateginės partnerystės sutartyje, kurią „Bentley Systems“ bei jos autorizuotas atstovas Baltijos šalyse UAB „IN RE“ pasirašė su Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga. Taip pat pagal sutartį numatoma atnaujinti pagrindines inžinerines VGTU studijų programas – architektūros, aplinkos, statybų, kelių ir geležinkelių, pramonės, elektronikos inžinerijos ir kt. Novatoriškos informacinės technologijos bus taikomos visame studijų procese atliekant profesinio mokymo uždavinius, mokslinėje ir konsultacinėje veikloje, vykdant tyrimus, ekspertizes bei projektus.

VGTU naudosis „Bentley Systems“ akademine „CAMPUS-Wide“ licencija, kuri leis profesionalią įvairių sričių projektavimo ir gamybos valdymo programinę įrangą įdiegti 500-uose universiteto kompiuterių bei 500-uose asmeninių studentų bei dėstytojų kompiuterių. Taip pat visi universiteto dėstytojai ir studentai turės galimybę nemokamai naudotis akademine „Bentley 2D/3D CAD” grafinės platformos MicroStation PowerDraft versija.

Mokslo ir verslo bendradarbiavimas šiandien yra ypač svarbus rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus. Ši partnerystė padės diegti universitete pažangias informacines technologijas ir plėtoti modernių inžinerinio projektavimo sistemų taikymą mokymo procese. Tai sustiprins universiteto lyderystę technologijos mokslų srityje, o jaunimui užtikrins didesnes perspektyvas Lietuvos bei užsienio darbo rinkoje“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Korporacija „Bentley Systems“ turi sistemų vystymo ir techninio palaikymo padalinį Lietuvoje, kuris su šalies universitetais bendradarbiauja jau nebe pirmus metus, tačiau anksčiau daugiausiai orientuotasi į IT srities studentų praktinį parengimą ir specialistų įdarbinimą.

Dabar pasirašoma sutartis išplečia VGTU bendradarbiavimą su šia pasaulinio lygio korporacija – „Bentley Systems“ įsipareigoja perduoti universitetui geriausią profesinę praktiką, sukauptą realizuojant išskirtinius infrastruktūros projektus, įjungti VGTU į įmonės kuruojamuose projektuose dalyvaujančių akademinių institucijų tinklą, remti visų studijų pakopų studentų dalyvavimą periodiniame tarptautiniame geriausių projektų konkurse „The Scott Lofgren Student Design Competition“.

„Absolventų įgyjamos kompetencijos suteiks jiems platesnių karjeros perspektyvų,“ – teigė korporaciją „Bentley Systems“ Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „IN RE“ rinkodaros ir pardavimų direktorius Arūnas Urbšys. „Bentley palaiko įvairių krypčių specialistus, padeda kuo efektyviau naudoti informacines technologijas ne tik profesinėje veikloje, bet ir studijų metu – visa tai suteikia galimybę kilti karjeros laiptais tiems, kas paskyrė savo gyvenimą inžinerinių sričių specialybėms, kurios tobulina ir keičia mūsų aplinką“.

20110128090340_vgtu_logo  INRE_with_4px_space   BentleyLOGO_sustaining_infrastructure

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – prestižinis Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus ir aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologijos mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Bentley Systems“ yra pirmaujanti pasaulyje kompanija, teikianti kompleksinius programinius sprendimus infrastruktūros palaikymui. Architektų, inžinierių, konstruktorių ir eksploatuojančių organizacijų dėka mūsų pasaulis gali būti tobulesnis, be to jie gali pagerinti mūsų gyvenimo kokybę, būtent dėl to kompanijos misija yra jos projektų ir pačių projektavimo, statybos ir eksploatavimo objektų našumo didinimas.

UAB „IN RE“ diegia ir vysto šiuolaikines informacines sistemas ir technologijas statybos inžinerijos, aplinkos inžinerijos, mechanikos inžinerijos ir pramonės inžinerijos srityse, teikia susijusias inžinerines konsultacijas bei paslaugas.

elta_logoDaugiau informacijos
Agnė Mažeikytė
Viešosios komunikacijos direkcija
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
el. paštas agne.mazeikyteetvgtu.lt