loader

Bentley Map

Bentley Map V8i produktų šeima

Bentley Map 2Naujausia Bentley Map V8i GIS ir kartografijos produktų serija pasižymi išskirtine greitaveika ir turtingu funkcionalumu lyginant su bet kuria ankstesne Bentley GIS ir kartografijos produktų versija ir konfigūracija. Naujos serijos produktų šeimą sudaro trys esminės konfigūracijos:

  • Bentley Map PowerView – nepriklausomas („Standalone“) pradinio lygio (entry level) desktop GIS ir kartografijos produktas, skirtas Bentley Map sukurtų duomenų bei kitų GIS sistemų formatų duomenų peržiūrai ir ženklinimui (markup). Map PowerView taip pat gali būti naudojamas nesudėtingam (tik bazinės geometrijos ir iš anksto numatytos atributinės informacijos įvedimas) geografinių duomenų įvedimui biure ar net lauko sąlygomis. Map PowerView turi duomenų naršyklę, kuria galima atlikti geoobjektų tekstines ir erdvines užklausas, paiešką, generuoti ataskaitas. Žemėlapių tvarkyklė programoje leidžia sukurti teminius žemėlapius (pvz. skirtingomis spalvomis pažymėti skirtingo tipo komunikacijų linijas ar paženklinti pastatus pagal paskirtį ir pan.) ir dinamines anotacijas (pvz. automatiškai generuoti komunikacijos linijos kodą ar techninius parametrus virš linijos grafinio objekto ir t.t.).
  • Bentley Map („Standalone“ arba „for MicroStation“) – pilno esminio 3D GIS funkcionalumo sistema. Šis produktas pateikiamas dviem variantais – „Standalone“, nepriklausomas variantas, kuriam nereiki jokios papildomos grafinės CAD platformos – programa turi savo grafinę žemėlapių sąsają; „for MicroStation“ variantas, kuris yra turtingesnio funkcionalumo erdviniam duomenų modeliavimui, tačiau kaip grafinė CAD platforma yra naudojama atskirai įsigyjama programinė įranga MicroStation.
    Bentley Map turi visas pradinio lygio Bentley Map PowerView produkto funkcijas, plius papildomas duomenų mainų ir tvarkymo funkcijas, tokias, kaip tiesioginis duomenų redagavimas Oracle Spatial erdvinių duomenų saugykloje, taip pat – pilnas tematinio kartografavimo bei erdvinės analizės (buferinių zonų bei poligonų sankirtos ir pan.) galimybes. Programos versija, skirta MicroStation aplinkai, taip pat įgalina pilną 3D kūnų modeliavimą ir redagavimą (aktualu urbanistinio trimačio kartografavimo uždaviniams).
    Naujausioji Bentley Map V8i (SELECTseries 2) versija, kuri yra skirta MicroStation aplinkai, dabar apjungia visą anksčiau buvusio atskiro produkto Bentley Cadastre funkcionalumą, kuris buvo taikomas kadastrinių uždavinių (sklypų ir statinių inventorizacija, teritorijų planavimas) ar kitos „protingos“ poligoninės informacijos tvarkymui. Be to, ši versija taip pat pajungia ir visą anksčiau buvusio atskiro produkto Bentley CADscript, kuris buvo naudojamas aukšto lygio kartografinių produktų ruošimui (profesionaliam žemėlapių apipavidalinimui, įskaitant specialų tekstų maketavimą, PostScript spaudos duomenų formato ruošimą, spalvų skaidymą pagal poligrafinės spaudos reikalavimus ir t.t.), funkcionalumą.
  • Bentley Map Enterprise – išplėstinio funkcionalumo 3D GIS programinė įranga, apimanti visas Bentley Map funkcijas, plius papildomas rastrinių duomenų apdorojimo ir redagavimo galimybes, hibridinį vektorinį/rastrinį duomenų modelį, skaitmeninio reljefo modelį su galimybe rastrinį vaizdą „užkloti“ ant trimačio reljefo modelio (pvz. ortofotografinę nuotrauką panaudoti fotorealistiniam trimačiam vietovės ir pastatų modeliui).
    Bentley Map Enterprise papildomai turi trimatės erdvės analizės funkcijas, leidžiančias pvz. identifikuoti nepageidautinus objektų susikirtimus erdvėje (clash detection). Enterprise variantas taip pat turi išplėstines darbo su duomenimis Oracle Spatial erdvinių duomenų bazėje funkcijas – ilgąsias transakcijas, daugiavartotojišką redagavimą, istorijos saugojimą DB, validacijos priemones.

Industrijos kuriose naudojama