loader

Pastatai

Statybinės informacijos modeliavimo (Building Information Modeling – BIM) programinė įranga ir bendroji praktika

Green Building

Iššūkis: Suvienyti projektų gyvavimo ciklą, aprėpiant projektavimo informaciją ir informaciją dokumentuose bei darbo srautus, susijusius su įvairiausių statinių tipų projektavimu, statyba ir eksploatacija visame pasaulyje, pradedant tradiciniais ir baigiant įspūdingiausiais šiuolaikiniais projektais.

Sprendimas: Statybinės informacijos modeliavimas (BIM) – tai naujas sprendimo būdas, kaip rengti statybos projektus ir tvarkyti dokumentus.

Galimybė kurti labai patikimus, mažus ir milžiniškus pastatus, laikantis grafikų, biudžeto ir išvengiant klaidų – tai iššūkis šių dienų specialistams. Būtinybė įvairiose srityse visuose darbo etapuose integruoti projektavimą, analizę, konstrukcijų įrangos gamybą ir statybą, kai keitimus tenka daryti kiekvieną dieną, yra kritinis veiksnys užtikrinti sėkmę.

Bentley pilnai integruoti ir skirti įvairioms statinio projektavimo disciplinoms programiniai produktai sukuria galimybę architektams, konstruktoriams, mechanikos inžinieriams, elektros inžinieriams, energijos sąnaudų apskaitininkams, aikštelės projektuotojams ir kitiems profesionalams projektuoti, vertinti, statyti ir vadovauti, statant įvairiausių tipų ir dydžio statinius. Kiekviena konkrečiai sričiai skirta programinė įranga sukuria informacinę darbo aplinką, palengvinančią projektavimo ir dokumentų rengimo procesą visuose projekto gyvavimo ciklo etapuose – nuo koncepcijos projekto ir statybos dokumentų rengimo iki koordinavimo ir statybos.

Šiuos programinius produktus vartoja pirmaujančios firmos visame pasaulyje, įgyvendinant projektus nuo tradicinių iki įspūdingiausių šiuolaikinių kūrinių.

Bentley BIM - efektyvus statinio informacinis modeliavimas

Statybinės informacijos modeliavimas

BIM – tai naujas sprendimo būdas, kaip rengti statybos projektus ir tvarkyti dokumentus, modeliuojant ir tvarkant ne vien grafikus, bet taip pat informaciją. Ši informacija leidžia rengti automatinius brėžinius ir ataskaitas, projekto analizes, tvarkaraščių metmenis, statinių tvarkymo instrukcijas ir dar daugelį dokumentų – galų gale suteikiančius galimybę statybos komandai priimti patikima informacija paremtus sprendimus ir statyti geresnius pastatus.

Generatyvinis projektavimas

Generatyvinis projektavimas apima ir nagrinėja kritinius ryšius tarp projekto siekiamybės ir geometrijos bei leidžia architektams ir inžinieriams tobulinti projektus bei siekti rezultatų, apie kuriuos anksčiau buvo galima tik svajoti. Taikant asociacinius parametrų ir kompiuteriu apdorotų duomenų metodus, projektuotojai gali lengvai ir greitai įvertinti platų „o kas, jei“ alternatyvų diapazoną net pačių sudėtingiausių statinių atveju.

Statinio energetinis efektyvumas

Sėkmingai kuriant didelio patikimumo statinius, būtina tiksliai numatyti energijos sąnaudas, CO2 išskyrimą, eksploatacijos išlaidas ir gyventojų komfortą. Tokių Bentley plačių pramonėje pirmaujančių energijos projektavimo, simuliavimo ir analizės priemonės, kaip AECOsim Energy Simulator, šiuolaikiniams profesionalams suteikia šias ir dar daugiau galimybių, užtikrinančių nuolat tobulinamų didelio patikimumo statinių pasiūlą

Lietuvoje pritaikoma Bentley BIM programinė įranga pastatų projektavimui ir analizei:

Naudojami produktai