loader

Inžineriniai statiniai

Informacijos apie inžinerinius statinius modeliavimas (BrIM)

bridgesIššūkis: Pasaulio transporto infrastruktūros būklė šiandien yra dėmesio centre bet kuriame visuomenės lygmenyje. Atlikus plačią senstančių inžinerinių statinių konstrukcijų inventorizaciją visame pasaulyje, transporto profesionalai pamatė, kad jų laukia problemos už kiekvieno kampo – netgi kritinės problemos, susijusios su priemonėmis ir duomenimis. Dabar jiems tenka ieškoti geriausios praktikos pavyzdžių ir tinkamiausių priemonių tvariai inžinerinių statinių infrastruktūrai. Nesvarbu, inžinerinis statinys naujas ar senas, tikslas visada išlieka padaryti inžinerinius statinius geresnius. Siekiant šio tikslo kiekviename žingsnyje svarbu, kad sprendimus priimantys žmonės gautų informaciją ten, kur ji būtina.

Daugelis suinteresuotų šalių, susijusių su inžinerinių statinių statyba, pastebi, kad duomenų sukaupta daug, bet informacija skurdi. Dažniausiai galima rasti daug duomenų apie inžinerinius statinius, kurie paprastai pateikiami įvairiausia forma, tačiau kai kada tai būna virtualūs duomenų labirintai. Duomenys būna naudingi, bet nebūtinai ta informacija galima pasinaudoti, o atvirkštinė inžinerija (informacijos iš duomenų atkūrimas) dažnai atima daug laiko ir yra ekonomiškai brangus užsiėmimas.

Šiandien informacijos apie inžinerinius statinius perdavimas geriausiu atveju yra fragmentiškas. Nedaug duomenų pavyksta panaudoti dar kartą stambiuose inžinerinio statinio gyvavimo ciklo etapuose, o be to, trūksta tarpusavio sąveikos tarp sistemų. Tyrimai rodo, kad iki 40% inžinierių laiko iššvaistoma informacijos paieškai ir tikrinimui. Pramonės standartų, skirtų duomenų mainams, stoka dar labiau apsunkina problemą. Kad duomenys taptų informacija, mums ne tik būtina gauti duomenis ten, kur jie būtini, bet jie taip pat turi atitikti nuoseklius duomenų mainų metodus.

Nepilna informacija, priemonių ir darbo tvarkos neapibrėžtumas – tai problema visiems – savininkams/valdytojams, inžinieriams, statybininkams ir net visuomenei. BrIM siekia padaryti galą šiai painiavai ir pasiūlyti aiškų kelią į tvarumą.

leap_bridge_banner_image

Sprendimas: Bentley siūlomas inžinerinių statinių problemos sprendimas – tai pats plačiausias pasiūlymas pramonėje, apimantis visą programinės įrangos šeimą ir skirtas praktiškai bet kokiam inžinerinio statinio tipui esamoms ar naujoms konstrukcijoms.

Šis sprendimas sutampa su reikšmingais pokyčiais nesenai prasidėjusiais tiltų inžinerijos technologijoje. Sprendimas numato problemos pašalinimą kiekviename projekto įgyvendinimo etape nuo planavimo, projektavimo ir inžinerijos iki statybos simuliacijos ir analizės. Galutinis rezultatas užtikrina, kad šiandieniniai inžineriniai statiniai yra ženkliai efektyviau statomi šių priemonių dėka.

Bentley siūlomas inžinerinių statinių problemos sprendimas – tai inžinerinių statinių informacijos modeliavimo (BrIM) pagrindas.

Plačiau apie BrIM technologijas »

 

Naudojami produktai