Nacionalinės koncertų salės konkurse naudojamas inovatyvus 3D realybės modelis

Vasario mėnesį paskelbtame Nacionalinės koncertų salės konkurse naudojamas inovatyvus Tauro kalno 3D realybės modelis. Šį modelį bendrovė „IN RE“ su partneriu „IT logika“  konkurso organizatoriams suteikė naudoti neatlygintinai, kaip dovaną Vilniui.

Kaip žinoma, buvusių Profesinių sąjungų kultūros rūmų vietoje užsibrėžta pastatyti simfoninei muzikai tinkančią koncertų salę, kuri atitiktų pasaulinius standartus ir talpintų bent 1500 klausytojų. Vilniaus savivaldybės administracijai konkursą padeda organizuoti Lietuvos architektų sąjunga.

Tauro kalno 3D realybės modelis naudojamas kaip iliustracinė medžiaga. Informacija apie konkursą ir 3D modelis pasiekiamas per šią nuorodą – http://www.architektusajunga.lt/konkursas/nacionaline-koncertu-sale/

Konkursas yra tarptautinis, vertinimo komisijos daugumą sudaro Vakarų šalių architektai, o komisijos pirmininkas yra norvegas Ole Gustavsen, kurį delegavo Tarptautinė architektų sąjunga (UIA).

Konkurso sąlygos yra patvirtintos UIA, jis vykdomas laikantis UNESCO Tarptautinių architektūros ir urbanistinių architektūros konkursų standarto bei remiantis UIA geriausių pavyzdžių rekomendacijomis. Projektus konkurso dalyviai turi pateikti iki 2019 m. birželio 25 d.

Prieš dvejus metus, Vilniaus savivaldybei paprašius, „IN RE“ neatlygintinai prisididėjo prie kito išskirtinio projekto – dr. Jono Basanavičiaus paminklo ir aikštės ties Nacionaline filharmonija konkursinių pasiūlymų įvertinimo 3D realybės modelio kontekste. Tada „IN RE” su partneriais sukūrė  esamos situacijos 3D modelį ir į jį integravo konkursui pateiktų paminklų bei aikštės sutvarkymo 3D modelius.

Architektūriniai modeliai buvo integruojami ir į Panevėžio miesto 3D modelį, kai 2018 m. vyko Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC) projektų konkursas. Jam buvo pateikta 19 darbų.

Fotogrametrinę Tauro kalno informaciją savo dronais surinko UAB „IT logika“, o 3D modelį parengė naudodama „IN RE“ platinamą „Bentley Systems“ realybės modeliavimo programą „ContextCapture“.