Inžinerijos ir robotikos šventė “Vilnius Tech Challenge”

Vasario 3 d. Techino mokymo centre vyko Lituanica X robotikos renginys, tai buvo nepamirštama diena, kupina naujovių, konkurencijos ir kūrybiškumo. Aplink tvyrojo ore juntama didžiulė energija, nes entuziastai iš viso regiono susirinko stebėti šiuolaikinės robotikos stebuklų.

Robotų varžybos

Vyko net dvejos skirtingų robotų varžybos – didesnių FIRST Tech Challenge klasės robotų ir mažesnių FIRST Lego League Challenge robotų kurie, atlikdami strateginius manevrus ir užduotis, demonstravo savo kūrėjų išradingumą ir techninius įgūdžius.

Vienas iš renginio akcentų buvo talentingų jaunuolių kruopščiai sukonstruotų “Lego” miestų ekspozicija. Šie miniatiūriniai metropoliai, kurie buvo FIRST Lego League Explore ir Discover konkursų dalis, leido pažvelgti į galimą miestų planavimo ateitį ir beribę vaikų vaizduotę.

Lituanica X ir FIRST Lego League Rytų Lietuvos regiono komandų pasirodymai buvo tiesiog įkvepiantys. Jų atsidavimas, komandinis darbas ir naujovių dvasia spindėjo ryškiai, įkūnydami FIRST Lego League misijos esmę.

Bendradarbiaujant su asociacija “Robotiada”, renginys tapo gyvos robotikos entuziastų bendruomenės Lietuvoje testamentu. Tai buvo diena, kai ne tik buvo švenčiami technologiniai pasiekimai, bet ir puoselėjami dalyvių bei žiūrovų ryšiai ir draugystės.

Lituanica X komanda ir jų solidworks mentorius prie stendo

Mūsų PĮ inžinierius ir Lituanica X komandos mentorius Justinas Rubinovas dalinasi savo įspūdžiais:

“Lituanica X komandos vis gerėjančiais rezultatais parodė savo augančią techninę kompetenciją bei gebėjimą greitai adaptuotis pagal praeitose varžybose įgytas pamokas. Tęsiantis mūsų bendradarbiavimui, ir stebint komandų progresą, jaunųjų robotikų pažanga teikia daug vilčių ne tik dėl jų ateities – bet ir visos Lietuvos inžinerijos bei inovacijų ateities. Su nekantrumu lauksime tolesnių LituanicaX pasirodymų!”

Šis renginys buvo daugiau nei tik varžybos – tai buvo kūrybiškumo, naujovių ir bendruomenės dvasios, kuri apibūdina robotikos pasaulį, šventė. Tų, kurie dalyvavo šią nepaprastą dieną, prisiminimai ir patirtys neabejotinai įkvėps ir paveiks ateities darbus technologijų srityje ir už jos ribų.