Konferencijos KARJERA & STUDIJOS 2022 metu kylame į kosmosą!

Kovo 30-31 d. LITEXPO parodoje KARJERA & STUDIJOS 2022 bendrame stende su LINPRA ir kitais partneriais sukūrėme technologijų kampelį, leidusį artimiau susipažinti su inžinerijos platybėmis. IN RE parengtoje užduotyje moksleiviai išbandė savo techninius gebėjimus atlikdami Marso visureigio modeliavimą ir simuliaciją SOLIDWORKS aplinkoje.  

Moksleivių šypsenomis bei smalsiais klausimais džiaugėmės ištisas dvi parodų dienas! Supratome, kad kitais metais reikės įrengti bene visą atskirą kompiuterių klasę užduotims spręsti, kadangi visureigio modeliavimu susidomėjusių moksleivių skaičius vertė juos registruotis valandomis iš anksto, kad tik galėtų sudalyvauti… 

Visi dalyviai neturėjo nė kruopelės patirties dirbant su SOLIDWORKS programine įranga, o ir vos keletas buvo apskritai kada nors bandę panašias programas. Tačiau, per abi dienas užduoties ėmėsi 27 moksleiviai, o į kosmosą pakilo net 24, kurie ją išsprendė iki galo ir užfiksavo savo rezultatą! Vaikai pademonstravo ne tik didelį aktyvumą, bet ir galimybę greitai įsisavinti ir pritaikyti naujai įgautas žinias. Drąsiai galime teigti, kad dauguma jų turi puikią inžinerinę intuiciją, o vieną stipriausių – Kasparas Šiškauskas, kuris ir laimėjo konkursą. Moksleivis sumodeliavo patvarią Marso visureigio važiuoklės detalę bei apskaičiavo galutinį jos svorį, kuris siekė vos 53.55 kg, kuomet daugumos dalyvių – 65-80 kg! 

Džiaugiamės, kad turėjome galimybę artimiau supažindinti jaunimą su SOLIDWORKS nauda bei paskatinti rinktis inžinerinę studijų kryptį ateityje. Per kelias dienas sulaukus tokio milžiniško susidomėjimo bei minių šalia stendų, galime drąsiai teigti, kad artimiausiu metu Lietuvoje inžinerijos specialistų tikrai netruks!  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *