Lietuviškasis inžineringo „stradivarijus“ grįžo į Lietuvą. Deja, trumpam

Gimęs Vilniuje, subrendęs ir pasaulinę šlovę pelnęs Jungtinėse Valstijose, trumpam sugrįžo į Lietuvą ir rinktinei auditorijai skambėjo Kaune. Toks šio išskirtinio instrumento kelias, kuris dabar pasuks atgal į jo nuolatinę rezidenciją Dalase, JAV.  

Nepastebėjote jokių afišų? Jų ir nebuvo, tačiau jei nustebote, tai reiškia, kad spalio 27 d. nedalyvavote tradicinėje konferencijoje „Making Industry 4.0 Real“. Penktąjį kartą ją surengė LINPRA, INFOBALT ir Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai AHK.

Dėl pandeminės situacijos ne itin gausi, tačiau Pramonės 4.0 naujienų ištroškusi auditorija greta pranešimų galėjo pasimėgauti ir „Lava Drop X Design Edition” gitaros skambesiu.

Robertas Semeniukas (zalvarinis.lt) 2019 m. pradžioje šia gitara Dalase grojo daugiau kaip 6000 žmonių auditorijai per kasmetinį pasaulinį SOLIDWORKS programinės įrangos vartotojų suvažiavimą SOLIDWORKS WORLD 2019, o auditorija Kauno „Žalgirio“ arenos konferencijų salėje buvo gal šimtą kartų mažesnė. Ne tik kitas žemynas, bet kiti jau ir laikai – nors praėjo tik kiek daugiau pusantrų metų. Tačiau tikri dalykai išlieka nepakitę.

Dalase vilniečio dizainerio Rapolo Gražio gitara buvo pristatyta kaip naujovė, sukurta tuomet dar eksperimentiniu „SOLIDWORKS xDesign“ modeliavimo įrankiu debesijos aplinkoje. Žinant kiek ir kokių elementų įkomponuota kuriant šią gitarą ir kaip jie tarpusavyje „sustyguoti“, galima sakyti, kad šis instrumentas yra inžineringo „stradivarijus“.

Ne veltui SOLIDWORKS CEO Gian Paolo Bassi su džiaugsmu priėmė gitarą kaip dovaną ir žadėjo ją laikyti savo biure garbingoje vietoje. Juk ir korpusas nudažytas mėlyna „Dassault Systèmes“, kuriai priklauso SOLIDWORKS, spalva, ir aiškiai matyti šio koncerno 3DEXPERIENCE platformos logotipas “kompasas”. Viskas tobula.

Tačiau kai konferencijos „Making Industry 4.0 Real“ organizatoriai susitarė su gitaros šeimininkais ir trumpam atsisiuntė gitarą ir kai ji vėl pateko į rankas Rapolui Gražiui ir Robertui Semeniukui, tapo aišku, kad instrumentas ne tik išdidžiai kabojo ant sienos – teko keisti nežinomų gitaros mėgėjų nugrotas stygas…

Kaip industrinio dizaino etalonas „Lava Drop X Design Edition” kasdien matomas visame pasaulyje – mokykloms ir studentams skirtas programinės įrangos paketas „SOLIDWORKS® Education Edition 2019-2020” papuoštas šios gitaros modelio fotorealistine vizualizacija.

Už dažnos sėkmės istorijos – SOLIDWORKS

Konferencijoje Kaune pranešimą „Išmanioji gamybos paruošimo ekosistema Pramonei 4.0” skaitė „IN RE” Plėtros direktorius Andrej Jermolajev, vadovaujantis vis didėjančiam būriui specialistų, kurie Lietuvos inžinerinės pramonės įmonėse padeda diegti skaitmeninimo procesus. Jis pabrėžė, kad neatsisakius “tradicinio” projektavimo ir gamybos paruošimo proceso, prarandama daugybė laiko. Jo sutaupyti, taip pat išvengti chaoso valdant inžinerinius dokumentus galima naudojant skaitmenines PLM/PDM platformas, skirtas inžinerinei pramonei. 

Iš kairės: Aleksandr Myslickij, ALTAS AUTO Produktų kūrimo padalinio vadovas, Andrej Jarmolajev ir INFOBALT asociacijos direktorius Mindaugas Ubartas

Jis pasitelkė itin stiprių inžinerinės pramonės įmonių „ALTAS AUTO” ir „Novameta” pavyzdžiais.

O „Novametos” vadovas Mindaugas Jonuškis kitoje salėje tuo pat metu pasakojo savo sėkmės istorijas diegiant Pramonės 4.0 sprendimus, be kita ko, naudojant „SOLIODWORKS PDM”.

Antrus metus konferencijoje apdovanojimais „Pramonė 4.0 žvaigždė“ pagerbtos aktyviai pasaulinės ketvirtosios pramonės revoliucijos procesuose dalyvaujančios įmonės. Didžiųjų įmonių kategorijoje šį apdovanojimą laimėjo kitas stiprus SOLIDWORKS naudotojas “Teltonika”.

Laimėtojus skelbia Dominic Otto, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų Vykdančiojo direktoriaus pavaduotojas

Daugiau kaip 6 milijonai projektuotojų ir gamybininkų pasaulyje naudoja SOLIDWORKS korporacijos sukurtą ir plėtojamą trimačio modeliavimo ir su tuo susijusių skaitmeninių procesų programinę įrangą. Lietuvoje SOLIDWORKS programinę įrangą naudoja daugiau kaip 450 įmonių, iš viso daugiau kaip 1500 kuo įvairiausių SOLIDWORKS sprendimų.

„SOLIDWORKS Corporation“ yra viena pasaulyje pirmaujančių trimačio modeliavimo ir su tuo susijusių skaitmeninių procesų programinės įrangos gamintoja. „SOLIDWORKS“ programos veikia „Microsoft Windows“ aplinkoje.

„SOLIDWORKS Corporation“ įkurta 1993 m. JAV, nuo 1997 m. ją valdo Prancūzijos koncernas „Dassault Systèmes“. Nuo 1981 m. veikiantis „Dassault Systèmes“ per daugelį įsigijimų yra tapęs vienu pagrindinių 3D modeliavimo, 3D simuliacijų ir produkto gyvavimo ciklo (PLM) programinės įrangos tiekėjų pasaulyje.

Vilniaus inovacijų bendrovė „IN RE“ yra „DS SOLIDWORKS Corporation“ įgaliotas techninio palaikymo ir mokymo centras Lietuvoje ir „Dassault Systèmes 3DEXPERIENCE” sprendimų partneris.

Nuotraukos – konferencijos organizatorių ir „IN RE”.