„Making Industry 4.0 Real“ konferencijos akimirkos

2021m. rugsėjo 23 d. Vilniuje, LITEXPO, šeštąjį kartą įvyko tarptautinė konferencija pramonės skaitmeninimo tema „Making Industry 4.0 Real“. Pagrindiniai organizatoriai Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA bei nacionalinio informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus asociacija INFOBALT į konferenciją sukvietė savo srities žinovus. Kviestiniai lektoriai bei „Making Industry 4.0 Real“ partneriai drąsiai dalinosi savo patirtimi bei praktiniais verslo patarimais žengiant transformacijos keliu.  

Konferencijos metu aiškinomės su kokiais iššūkiais susiduria gamybos įmonės ar kitos organizacijos siekiančios neatsilikti nuo ketvirtosios pramonės revoliucijos raidos. Aptarėme ir prisidėjome prie pokyčių skatinimo: skaičiavome resursus bei investicijas į įmonių skaitmeninimą, robotizaciją ir automatizaciją.  

Nors šiais metais konferencijoje, joks „IN RE“ atstovas pranešimo neskaitė, aktyviai bendravome ir konsultavome visus šalia savo stendo. Pilnai pritarėme pranešėjų idėjoms, jog pokyčių nereikia bijoti, nes jie gali atnešti nuostabių rezultatų. Manome, kad pvz. įmonėje įvesta automatizacija neišstumia , o kaip tik sustiprina žmones bei praturtina juos naujomis žiniomis. Kadangi viena pagrindinių mūsų vizijų yra žinių skleidimas, savo kompanijoje skatiname dizainerius susipažinti bei viską kurti unikalioje 3D aplinkoje. Šiandien technologijos mums leidžia ne tik kurti, bet ir išsiaiškinti, ar mūsų suprojektuotas daiktas gali „atgyti“ ir veikti pilnavertiškai.  

Bet kokiu atveju senos ar naujai įsikūrusios įmonės turi ne tik skaitmeninti savo procesus, bet ir išlikti originaliais, jog jų kuriamas verslas vystytųsi palankiai. Iki širdies gelmių žinoma patarle reikėtų vadovautis ir šiandien: „svarbiausia ne kiekybė, o kokybė“. Juk verslo kuriamus produktus vartotojai atsirenka būtent pagal jų išskirtinius požymius, kurie patenkina visus klientų poreikius. 

„IN RE“ atstovauja vieną sėkmingiausių ir milijonus vartotojų iš viso pasaulio traukiančių „SOLIDWORKS Corporation“ kuriamą programinę įrangą. Būtent „SOLIDWORKS“ programa leidžia lengvai modeliuoti trimačiu vaizdu visiems, pradedant savarankiškais kūrėjais ir baigiant  milžiniškomis korporacijomis iš kuo įvairiausių pramonės sričių.