loader

Inžinerinės ataskaitos rengimas

Scia Engineer turi specialų ataskaitų įrankį, leidžiantį išlaikyti ryšį tarp modelio ir ataskaitos. Tai reiškia, kad ataskaitos sudedamieji elementai, tokie kaip schemos, paveikslai, lentelės ar grafikai, tiesiogiai perkeliami iš į inžinerinės ataskaitos redaktorių

Inžinerinės ataskaitos rengimas yra neatsiejama konstrukcijų skaičiavimo dalis. Tam dažnai naudojami teksto redaktoriai ir „printscreen“ funkcija, tačiau tokia sistema neveiksminga kuomet kalba eina apie modelio pakeitimus, pakoreguoti ataskaitą – reiškia ją perdaryti. Scia Engineer turi specialų ataskaitų įrankį, leidžiantį išlaikyti ryšį tarp modelio ir ataskaitos. Tai reiškia, kad ataskaitos sudedamieji elementai, tokie kaip schemos, paveikslai, lentelės ar grafikai, tiesiogiai perkeliami iš programos Scia Engineer aplinkos į inžinerinės ataskaitos redaktorių, bet gali būti tiesiogiai atnaujinami esant pakeitimams modelyje. Programa įsimena visus vaizdo ir rezultatų parametrus, naudotus įkeliant ataskaitos elementą ir esant pokyčiams, susijusiems su ataskaitos elementais (pakitusios apkrovos, schema ar rezultatai), programa savo viduje grįžta į tą pačia aplinką, vaizdo ir rezultatų nustatymus, bei sugeneruoja objektą iš naujo. Tai veikia ne tik su įvesties ar išvesties parametrais, tačiau ir su paveikslais, įrąžų ar elementų išnaudojimo epiūromis.

Inžinieriams tai naudinga tuo, kad ataskaitą galime kurti dar tik formuojant modelį, nesibaimindami to, kad vėliau teks daryti pakeitimus, bet kokie modelio pakitimai atsispindės pergeneruojant ataskaitą. Taip pat ir projektuojant elementus – net ir esant elementams netenkinantiems stiprumo ar standumo sąlygų, paveikslą su epiūromis ir lenteles galite kelti į ataskaitą, o suprojektavus elementus, pakaks ataskaitą atnaujinti. Dar daugiau, lenteles ir paveikslus galime redaguoti redaktoriuje jau įkeltus į ataskaitą, tarkim pakeisti elementų permatomumą, rodyti arba slėpti bet kokią elementų informaciją, ar net pakeisti vaizduojamus rezultatus (pavyzdžiui vietoje plokštės viršutinio armavimo rodyti apatinį, arba įrąžas rodyti nuo kito apkrovų derinio ir panašiai).

Scia Engineer ataskaitos dokumentas turi ir kitų pranašumų, tokių kaip paprasta ir intuityvi vartotojo sąsaja, atskiras programos langas, leidžiantis patogiai dirbti dviejose ekranuose, į ataskaitą galime įkelti formatuotą tekstą ar išorinius paveikslus. Tai pats geriausias įrankis, tikrai leidžiantis taupyti laiką. Programa ne tik parodys kurios punktus reikia atnaujinti po modelio pakitimų, bet ir pati juos atnaujins vieno mygtuko paspaudimu, eis patogiai sudaryti turinį, puslapių numeraciją, bei antraštę ir paraštę.

Kiti atvejai