loader

BIM panaudojimas Konstrukcijų projektavimui

Paketas skirtas techninio, darbo ir gamyklinio projekto sudarymui BIM aplinkoje. Programa skirta planų rengimui, medžio, plieno rėmų modeliavimui ir giliam gelžbetonio detalizavimui.

Erdvinio modelio panaudojimo atvejai

Allplan Engineering tinkamas ne tik įprastų rėminių konstrukcijų modeliavimui, tačiau ir kitų konstrukcijų modeliavimui, tokių kaip daugiasluoksnės sienos, fasadų elementai, atitvaros, šlaitiniai stogai ir t.t. Allplan Engineering ypač pažangus gelžbetonio detalizavime. Programoje yra itin plati surenkamo gelžbetonio elementų biblioteka, bei armavimo šablonai net sudėtingiausiems atvejams. Laisvos formos kūrimo įrankis suteikia visišką laisvę greitai kuriant reikiamus konstrukcijos kūnus reikiamo sudėtingumo – sudėtingi pamatai, tiltai rezervuarai ir t.t.

Vienas didesnių Allplan privalumų yra statybos ir aplinkos inžinerijos suderinamumas vienoje integruotoje sistemoje. Viena svarbiausių savybių yra ortofoto plano projekcija ant skaitmeninio žemės modelio pasvirusių paviršių. Taigi pasiekiamas maksimaliai realus statybos vietovės vaizdas įdedant minimaliai pastangų. Allplan suteikia galimybę planuoti ir projektuoti išilgines inžinerines konstrukcijas (tiltai, tuneliai, atraminės sienutės, požeminės perėjos, rampos, pylimai, užtvankos, kanalai, upių vagos) ir žemės darbus.

Funkcinis suderinamumas

Šiandieniniame versle sklandus duomenų perdavimas yra labai svarbus. Allplan Architecture palaiko visus populiarius CAD formatus: DWG, DXF ir DGN. Informacijos mainai gali būti atliekami 2D PDF formato dokumentais. Projekto partneriams, statybos valdytojams ir klientams viso pastato modelis ir atskiri elementai gali būti pateikti grafiniu 3D-PDF formatu. Modelio peržiūrai tereikia turėti nemokamą Adobe Reader programą. Taip pat galima naudoti sertifikuotą IFC 2×3 darbinę aplinką „intelektualaus“ pastato modelio perdavimui projekto partneriams, kurie dirba su kitomis nei Allplan sistemomis.

Inžinerinių duomenų mainai

Dirbdami su Allplan Engineering projektuotojai turi galimybę tiesiogiai perkelti elementus iš CAD sistemos į Frilo Statics arba perkelti visą konstrukcijos modelį iš CAD į konstrukcijų analizės programinę įrangą Scia Engineering, kur skaičiuojamoji schema sukuriama automatiškai. Atlikus skaičiavimus reikalingas armavimas ir plieno profiliai nusiunčiami atgal į Allplan. Tokie inžinerinių duomenų mainai vyksta nenutrūkstamai tarp CAD ir CAE. Be to, iškėlimas ir atnaujinimas glaimas ir nepriklausomais formatais, pavyzdžiui IFC2x3, kuris palaiko ir 3D armavimą.

Kiti atvejai