loader

Pastolių projektavimas

Metalinių ir aliuminių pastolių projektavimas ir skaičiavimas pagal Euronormas. Vartotojas gali įkelti pastato geometriją ir pasinaudoti šablonais ir vedliais, kurdamas pastolių schemą

2Pastatai darosi vis aukštesni, daugiau vykdoma rekonstrukcijos ar renovacijos darbų, o pastolių montavimas ir eksploatavimas tampa sudėtingesnis ir pavojingesnis. Scia Engineer turi specialų modelį, skirtą metalinių ar atliuminių pastolių skaičiavimui. Šį modulį sudaro specifinių analizių, skirtų liaunų konstrukcijų analizei, bei pastolių bibliotekų ir jungiamųjų detalių rinkinys, taip pat kaip ir specifinių patikrinamųjų uždavinių algoritmai pagal EN 12811-1-1.Skaičiuojant pastolius yra itin svarbu elementų jungtys, jų stiprumo bei standumo vertinimas. Scia Scafolding siūlo kelėto plačiai naudojamų gamintojų jungčių bibliotekas, įskaitant paruoštus stiprumo ir tiesinio ar netiesinio standumo parametrus, leidžiančius tiksliai sumodeliuoti mazgo pasiduodamumą. Pastolių ryšiniams elementams dažnai naudojamos kaištinės jungtys, kurias Scia Scafolding leidžia modeliuoti tarpo (gap) tipo baigtiniais elementais, leidžiančiais elementams laisvai pasislinkti reikiamą atstumą neperduodant apkrovos (1 – 2 mm).

Pastoliai dažnai pastatomi tiesiog ant žemės. Siekiant teisingai įvertinti tokį atrėmimą, Scia Scafolding leidžia panaudoti vienos krypties netiesinio standumo atramą, o šoninį įtvrirtį vertinti friction spyruokle, kurios standumas priklauso nuo vertikalios apkrovos intensyvumo.

Skaičiuojant pastolių sistemas būtina įvertinti antro laipsnio efektus. Tai daroma atliekant geometrinio netiesiškumo analizę, bei ją derinant kartu su netiesine elementų ir jungčių elgsena. Be įprastų vamzdinių profilių stiprumo, stabilumo ir standumo patikrinimo, Scia Scafolding atlieka specifinius patikrinimus pagal EN 12811-1-1, bei jungčių stiprumo uždavinius.

Pastolių sistemas patogu modeliuoti iš parametrinių blokų, bei pasinaudoti galimybe įsikelti pastato geometriją lengvesniam prisirišimui prie pastato geometrijos. Pastoliai apkraunami naudojantis įprastais apkrovų įrankiais ir automatiniais vėjo apkrovos generatoriais.

Sukonstruotus ir patikrintus pastolius nesunkiai perkelsite į brėžinius. Naudojantis General  Arrangement funkcija, greitai gausite pastolių elementų schemas, planus ir pjūvius, bei kiekius, o esant įkaltai pastato geometrijai, brėžiniuose bus atvaizduojamas ir pastato fragmentai pastolių pririšimui. Tai nesunkiai leis atnaujinti brėžinius esant pastolių projekto pakitimams.

Kiti atvejai