loader

Allplan Engineering

Automatizuotas statinio konstrukcijų projektavimas

videoplaybuttonvideoimage

Ypač galinga ir lanksti gelžbetonio detalizavimo programa

  • Automatinis gelžbetonio armavimas
  • Elementų įkėlimas iš kitų CAD sistemų

d0407369c061c4b292930eab62497d19Konstrukcijų projektavimas 3D aplinkoje

Tai CAD/CAE sprendinys, skirtas erdviniam statybinių konstrukcijų projektavimui ir detalizavimui, dokumentacijos ir kiekių žiniaraščių automatiniam generavimui. Allplan platforma palaiko patogius 2D braižymo ir įnovatyvius 3D modeliavimo (BIM) įrankius. Tai leidžia pasirinkti patogiausius darbo metodus atliekant konkrečias užduotis. Allplan darbo aplinka gali būti pasirinkta techninio ir detalaus darbo projekto rengimui, ypatingai stiprus, susiduriant su sudėtingais gelžbetoniniais elementais. Puikiai tinkamas monolitinėms ir surenkamoms konstrukcijoms projektuoti (darbo ar gamyklinei stadijai). Savyje turi žymiausių įdėtinių detalių bibliotekas (PEIKO Halfen Deko ir kt.), bei geba kurti savo.

Nepamirštos ir plieninių skerspjūvių bibliotekos, mediniai elementai, stogų įrankiai.

Labiausiai Allplan inžinieriai vertina už asociatyviuosius vaizdus, ne tik greitai sukuriančius pjūvius bei vaizdus, bet ir leidžiančius dirbti juose, įtakojant modelį.

gelzbetonisSprendimas gelžbetonio projektavimui

Allplan Engineering yra unikalių ir integruotų sprendinių  visuma architektams, statybos inžinieriams, statybos kompanijoms ir nekilnojamojo turto valdytojams. Naujosios programinės įrangos savybės akivaizdžiai pagerina bendradarbiavimą tarp visų, dalyvaujančių projekto procese tiek projektavimo, tiek statybos metu. Išskirtinės Allplan Engineering savybės yra lengvas perėjimas tarp erdvinio modeliavimo ir planinio braižymo bet kuriuo projektavimo metu, funkcinis suderinamumas bei integracija su kitomis programomis.

Armavimas 3D aplinkoje

Allplan Engineering suteikia patogesnį ir akivaizdžiai greitesnį gelžbetonio armavimo ir detalizavimo procesą mažinantį klaidų tikimybę. Allplan armavimo modulius sudaro platus įrankių pasirinkimas, skirtas gelžbetonio armavimo supaprastinimui. Darbas vyksta supjausčius konstrukciją pjūviais ir vaizdais, armatūrą modeliuojant juose. Įvesta nauja strypų lokalizavimo sistema, nurodant elementų valdymo paletes, atnaujintas išnašų įrankis leidžia lanksčiai prisitaikyti prie reikalavimų. Strypų lankstiniai nustatomi automatiškai, galimi standartiniai ir laisvos formos armatūros gaminiai. Keičant skerspjūio armavimą arba lankstinio formą, pokyčai atsispindi visuose vaizduose, pjūiuose, žymėimuose, žniaraščuose. Randami susikirtimai ir kiti nesutapimai. Aukšų planai, altitudė, pjūiai, kiekiai ir armatūos lankstinių lentelė yra sudaromi iš „intelektualaus“ pastato modelio.

allplan2014-en-image_0Inžinerinių duomenų mainai

Dirbdami su Allplan Engineering projektuotojai turi galimybę tiesiogiai perkelti elementus iš CAD sistemos į Frilo Statics arba perkelti visą konstrukcijos modelį iš CAD į konstrukcijų analizės programinę įrangą Scia Engineering, kur skaičiuojamoji schema sukuriama automatiškai. Atlikus skaičiavimus reikalingas armavimas ir plieno profiliai nusiunčiami atgal į Allplan. Tokie inžinerinių duomenų mainai vyksta nenutrūkstamai tarp CAD ir CAE. Be to, iškėlimas ir atnaujinimas glaimas ir nepriklausomais formatais, pavyzdžiui IFC2x3, kuris palaiko ir 3D armavimą.

Allplan Engineering skaito ir pritaiko specifinį plokščių armavimo isolaukų formatą *.asf. Šis formatas skirtas perduoti armavimo rezultatus iš analizės paketo į Allplan Engineering ar kitas CAD sistemas. Armavimo isolaukai sutapdinti su Allplan plokštės elementais, padeda ne tik lengviau kloti armatūros tinklus ir strypus, bet vaizduoją tik trūktamą armatūros kiekį į tiesinį metrą, t.y. išminusavu jau sumodeliuotus armatūros tinklus.

breziniaiBrėžinių Paruošimas

Allplan yra lengvai pritaikomas pagal kiekvieno darbo įpročius, nes programinė įranga apima visus planavimo ir projektavimo lygius nuo 2D ir 3D aplinkų iki pastato informacinio modelio (BIM). Naudodami šią programinę įrangą jūs sprendžiate kaip norite dirbti. Braižant 2D aplinkoje Allplan siūlo daugybę našumą didinančių būdų, pvz., automatinis kevalo kraštų atpažinimas, kuris pagreitina armavimo procesą ar patogus vartotojui lankstinių lentelių sudarymas. Naudojant mišrią projektavimo sistemą, elementas braižomas plane, o armavimas modeliuojamas 3D aplinkoj. Brėžiniai formuojami LayOut funkcija, gali būti atspausdinti, suarchyvuoti paprasta ir greitai. Naudojamas refereninis arba automatiškai užpildomas kampinis štampas palengvina darbą.

genplanStatybos ir aplinkos inžinerijos suderinamumas

Vienas didesnių Allplan privalumų yra statybos ir aplinkos inžinerijos suderinamumas vienoje integruotoje sistemoje. Viena svarbiausių savybių yra ortofoto plano projekcija ant skaitmeninio žemės modelio pasvirusių paviršių. Taigi pasiekiamas maksimaliai realus statybos vietovės vaizdas įdedant minimaliai pastangų. Allplan suteikia galimybę planuoti ir projektuoti išilgines inžinerines konstrukcijas (tiltai, tuneliai, atraminės sienutės, požeminės perėjos, rampos, pylimai, užtvankos, kanalai, upių vagos) ir žemės darbus.

Turėdami Allplan Engineering, Jūs galėsite