loader

Scia Engineer

Nemetschek Scia

videoplaybuttonvideoimage

Šiuolaikiška baigtinių elementų analizės ir konstrukcijų skaičiavimo programa

  • BIM projektavimo principas (arch. modelio importavimas)
  • EUROCODES išpildymas

buildingGreitas skaičiuojamosios schemos sudarymas

Scia Engineer modeliavimas paremtas konstrukcijų kūrimu, ne darbu baigtinių elementų tinklu. Vartotojas išdėlioja kolonas, sijas, perdangas, angas ir t.t., o B. E. generuojamas iš šio modelio, todėl atliekant pakitimus sugaištama mažiau laiko. Darbą pagreitina ir gausi konstrukcijos vedlių biblioteka, kurioje yra erdviniai rėmai, bokštai, dviršaitės sijos, kevalais, erdvinės bei plokščios santvaros. Scia parametrinio modelio dėka, vartotojai gali sukurti savo geometrijos vedlius.

Apkrovos Scia Engineer pridedamos taip pat greitai ir lanksčiai. Darbą paspartina vėjo ir sniego apkrovų generavimas pagal euronormas bei nacionalinius priedus. Deriniai čia taip pat gali būti sudaromi rankiniu būdu arba automatiškai pagal projektavimo normose nurodytus reikalavimus.

ssDaugiau nei tiesinė analizė

Scia Engineer Baigtinių elementų skaičiuoklė išnaudoja visą kompiuterio pajėgumą ir didelės schemos suskaičiuojamos greitai. Be įprasto tamprios tiesinės analizės metodo, programa gali atlikti:

  • geometrinio netiesiškumo analizę, būtiną liaunoms ir kabančioms konstrukcijoms;
  • vertinti netiesinę gelžbetonio bei metalo elgseną, remiantis projektavimo normose pateiktomis medžiagų charakteristikomis ir reikalavimais, bei netiesinę grunto elgseną;
  • skaičiuoti bendrą konstrukcijos pastovumą, įtraukiant deformuotos konstrukcijos darbą, atlikti dinaminius skaičiavimus ir žemės drebėjimo analizę pagal EC9;
  • konstrukcijos montavimo stadijų analizę, bei Time Dependant Analyses – betono charakteristikų kitimas laikui bėgant ir procesų etapiškumo vertinimas.

scia-engineer-revit-linkBIM įrankiai analizės pakete

Išskirtinė Scia galimybė TrueAnalyses – du modeliai viename: skaičiuojamoji schema ir konstrukcijos modelis. Elementai konstrukciniame modelyje apkarpomi, pratęsiami ar sulygiuojami automatiškai iš skaičiuojamojo modelio, nedarant įtakos skaičiavimams. Šis vizualus modelis toliau panaudojimas eksportavimui į BIM programas arba brėžinių generavimui Scia aplinkoje.

Modelius, importuotus iš kitos OPEN BIM, ir neparuoštus analizei (elementai neapjungti mazguose, su nereikalingu ekscentricitetu), galima apdoroti BIM Toolbox įrankiais, automatiškai sulygiuojant, pratęsiant ir apjungiant konstrukcijas mazguose, bei paprastu geometrinius tūrius nuskaitant ir paverčiant Scia Engineer baigtinais elementais.

EurokodaiEuropos projektavimo normų išpildymas

Scia Engineer leidžia pasirinkti net keletą projektavimo normų, tačiau Euronormos čia išvystytos labiausiai – nuo EC1 iki EC9. Pagal Europos normas Scia projektuoja plieninius valcuotus, lakštinius, šaltai formuotus profilius, bei plieno mazgus. Parenka ir patikrina armatūrą įtemptoms ir įprastoms konstrukcijoms, tikrina plyšio plotį, randa tikruosius įlinkius. Projektuoja medines, aliumines, kompozitines konstrukcijas, vertina gruntą. Tinka skaičiuoti atsparumą ugniai, gali projektuoti konstrukcijas seisminėje zonoje ar veikiamos dinaminių poveikių. Daugiau galima rasti www.eurocodesonline.com

eurocodesse-designsteelstructures-en_0Ataskaitos parengimas

Scia Engineer turi specialų ataskaitų įrankį, leidžiantį sukurti inžinerinę ataskaitą ir išlaikyti ryšį tarp jos ir modelio. Visi elementai: schemos, paveikslai, lentelės ar grafikai, tiesiogiai perkeliami iš programos Scia Engineer aplinkos į inžinerinės ataskaitos redaktorių, bei gali būti tiesiogiai redaguojami ir atnaujinami esant pakeitimams modelyje. Ataskaitos gali būti atspausdinamos arba iškeltos 3D pdf, pdf, docx, xml, xlsx ir kitais formatais. Armatūros schemos, suprojektuoti mazgai, bei konstrukcinės schemos, taip pat išsaugomos 2D ar 3D DWG ar IFX2X3 formatais.

Turėdami Scia Engineer, Jūs galėsite