Padidinkite savo produktyvumą naudodamiesi naujomis „DraftSight 2022“ funkcijomis!

Paskutinėje versijoje yra kelios fantastiškos naujos funkcijos, kurių prašė „DraftSight“ naudotojai (o taip, jie klausosi!), taip pat kelios papildomos funkcijos, apie kurias net nesvajojome! Šiame straipsnyje apžvelgsime, kas naujo „DraftSight 2022“ ir kuo tai gali palengvinti mūsų kasdieninį darbą…

Individualizuoti blokai 

„DraftSight“ 2020 metų versijoje papildė „AutoCAD®“ dinaminių blokų palaikymą ir tai buvo nuostabu, tačiau dabartinėje „DraftSight 2022“ versijoje šis palaikymas perkeltas į visiškai kitą lygmenį. Dabar turite galimybę visiškai redaguoti jų funkcionalumą, be to, netgi galite patys kurti savo blokus!

Norėdami redaguoti importuotą dinaminį bloką, pirmiausia turite jį konvertuoti į „DraftSight“ individualizuotą bloką. Norėdami tai padaryti, pasirinkite bloką, spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir išskleidžiamajame meniu pasirinkite „Convert to a Custom Block“ (konvertuoti į individualizuotą bloką). Taip, tai labai paprasta.

Atidarius naujai konvertuotą individualizuotą bloką blokų redaktoriuje, pamatysite visus įrankius, kurių reikia Jūsų pageidaujamų išplėstinių funkcijų pritaikymui. Juos rasite naujai išplėstame kontekstinės juostos skirtuke „Edit Block“ (redaguoti bloką).

Lapų rinkinio tvarkyklės („Sheet Set Manager“) patobulinimai

„DraftSight“ lapų rinkinių tvarkyklė buvo įdiegta „DraftSight 2021 SP2“ versijoje („Premium“ ir „Enterprise Plus“ tipo), o „DraftSight 2022“ yra dar daugiau patobulinimų ir brėžinius bus daug lengviau sisteminti į paprastai valdomus pogrupius. Dabar turėsite dar daugiau galimybių ir didelių brėžinių rinkinių valdymas bus lengvesnis.

„Pack and Go“

„DraftSight 2022“ dabar turi naują galingą „Pack and Go“ funkciją (kurią galima naudoti per lapų rinkinio tvarkyklę arba kaip atskirą procedūrą), kuri tai ir daro! „Pack and Go“ surenka visus failus, reikalingus tam, kad jūsų DWG būtų teisingai atvaizduotas ir atspausdintas biure arba patogiai išsiųstas kitam asmeniui.

Naudodami „Pack and Go“ sukurkite ZIP failą arba susistemintą aplanką ir leiskite programai surinkti visus reikiamus pagalbinius failus. Jūs ir Jūsų klientas ar rangovas žinosite, kad į persiunčiamą failą įtraukti visi reikalingi dokumentai, pavyzdžiui, XREFS, šriftai, vaizdai, CTB, sklypo konfigūracijos ir kt. Jūsų klientai nebesusierzins atidarę brėžinį (ir atradę, kad trūksta pagrindinio failo).

„Named Sheet Selections“ (Pavadintų lapų parinktys) 

„DraftSight 2022“ dabar suteikia galimybę sukurti pavadintas brėžinio lapo parinktis, kad jas būtų lengviau pasiekti. Tiesiog pasirinkite lapus, kuriuos norite įtraukti, patogiame išskleidžiamajame sąraše pasiekite kūrimo įrankį ir suteikite jam pavadinimą. Jūsų rinkinys atsiras pavadintų rinkinių sąraše, kurį galėsite bet kada pasiekti.

Pasirinkę rinkinį, galite naudotis visais įrankiais, esančiais dešiniojo pelės mygtuko meniu. Atidarykite failus redagavimui, supakuokite juos naujuoju įrankiu „Pack and Go“ arba pasirinkite bet kurią iš daugelio „Publish“ (skelbti) parinkčių.

Publikavimas į DWF/DWFx

Naudodami „DraftSight 2022“ dabar galite publikuoti populiariais DWF ir DWFx failų formatais. Jei savo darbo eigoje naudojate DWF elektroninio žymėjimo programinę įrangą, apsidžiaugsite sužinoję, kad „DraftSight“ dabar juos palaiko.

Lapų sąrašų lentelės

Tai viena geriausių naujų „DraftSight 2022“ funkcijų – išmaniosios ir asociatyvios lapų sąrašo lentelės! Tiesiog dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite aukščiausio lygio lapų rinkinį, poaibį, pavadinto pasirinkimo rinkinį ar net atskirus failus, kad įterptumėte lentelę su nuorodomis į tuos lapus.

Įterpę lentelę pamatysite, kad dabar „DraftSight 2022“ lapo numerį ir pavadinimą susieja su atitinkamu lapu. Tai leidžia tiesiogiai pasiekti reikiamą lapą tiesiai iš lentelės, nenaudojant kito sąsajos elemento. Vienas spustelėjimas ir esate siunčiami į atitinkamą lapą!

Lentelės atnaujinimas supaprastintas ir „DraftSight 2022“ aplinkoje. Kai lapuose padarote pakeitimų, tiesiog pasirinkite lentelę, spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir naudokite įrankį „Update Drawing Sheet List List Table“ (atnaujinti brėžinio lapo sąrašo lentelę).

Lapų rinkiniai yra galingas įrankis, kurį daugelis CAD guru naudoja savo projekto brėžiniams tvarkyti.

Spline patobulinimai 

Visose „DraftSight 2022“ versijose dabar yra patobulinimų, padedančių geriau kurti ir tvarkyti splainus.

Splainus vis dar galite kurti taikant tradicinį „Fit Points“ (sieti su taškais) metodą. Tačiau „DraftSight 2022“ programoje turite papildomą galimybę juos kurti taikant naująjį „Control Vertices“ (valdyti viršūnes) metodą.

Naudojant siejimo metodą, splainas sutampa su taškais, kuriuos nustatote jį kurdami, kaip parodyta toliau.

Naudojant naująjį metodą „Control Vertices“ (CV) (valdyti viršūnes), pasirinktais taškais apibrėžiamas splaino kontrolinis rėmelis. Šie CV yra veiksmingas būdas toliau tobulinti splaino formą.

Splainų redagavimas „DraftSight 2022“ programoje taip pat gerokai patobulintas.

Pasirinkus splainą, netoli pradžios taško matysite trikampę rankenėlę. Tiesiog spustelėkite ją, kad būtų parodytas iškylantysis meniu, kuriame galėsite perjungti „Fit points“ arba „Control Vertices“ stilių.

Uždėjus pelės žymeklį ant vieno iš splaino apibrėžties taškų, bus parodytas iškylantysis meniu, kuriame galite pasirinkti ištempti, pridėti arba pašalinti tinkančius taškus arba kontrolinę viršūnę.

Galiausiai „DraftSight 2022“ pridėta nauja galinga komanda „Spline Edit“ (splaino redagavimas). Ją galite pasiekti pasirinkę norimą redaguoti splainą ir spustelėję dešinįjį pelės klavišą, kad būtų rodomas kontekstinis iškylantysis meniu.

Once the command is started, right-click again to see the spline editing options.

Šis metodas padės:

  • Close open Splines or open closed Splines (uždaryti atvirus splainus arba atidaryti uždarus splainus);
  • Join Splines with other 2D entities (sujungti splainus su kitais 2D subjektais);
  • Convert Splines to Polylines (konvertuoti splainus į polilinijas);
  • Edit fit point data and control frame data (redaguoti apibrėžties tašką ir kontrolinio rėmelio duomenis);
  • Edit properties and parameters of Splines (redaguoti splainų savybes ir parametrus).

Belieka konstatuoti, kad „DraftSight 2022“ išpildė jūsų svajones apie splainus!

Tamsiojo režimo sąsaja 

Daugelis iš Jūsų valandų valandas įsmeigę akis į savo CAD ekranus. Dabar galite sumažinti kasdienę akių įtampą perjungdami „DraftSight 2022“ rodinį į naują, modernų, tamsųjį režimą.

Siekiant sumažinti regėjimo nuovargį ir išsekimą, visi „DraftSight“ sąsajos elementai, tokie kaip meniu, juostos ir paletės, buvo tikslingai pertvarkyti taip, kad tilptų į tamsų ekraną ir nesumažintų vaizdų, taip užtikrinant ramią, mažai įtampos keliančią ir malonią patirtį.

Ir nesijaudinkite! Jei jums labiau patinka šviesus fonas, savaime suprantama, jis niekur nedingo!

Norite naujausias DraftSight funkcijas išbandyti patys?

Pasinaudokite galimybę ir įsigykite  pasaulinės klasės 2D braižymo ir 3D modeliavimo CAD su didesniu našumu ir lankstumu licenciją su Kalėdine 35% nuolaida! Tai puiki alternatyva AutoCAD ir ZWCAD programoms.