Birželio 27 d., Gamybos inovacijų slėnyje (GIS) įvyko „Elektromagnetinio modeliavimo sprendimai gyvybės mokslams, sveikatos priežiūrai ir medicinos technologijoms“ renginys, kurio pradžioje, GIS direktorius Gintaras Vilda pristatė slėnio veiklą, ateities plėtros planus bei pabrėžė artėjančią didžiąją konvergenciją tarp gyvybės mokslų, biotechnologijų ir gamybos pramonės. Šių industrijų suartėjimo simboliu tampa šalia Gamybos inovacijų slėnio sparčiai augantis didžiausias Europoje biotechnologijų miestelis „Bio City“.
Toliau, žodį perėmė „Northway Biotech“ marketingo ir verslo vystymo vadovas Virgilijus Kupinas, pristatydamas, kokio plataus spektro inovatyvia veikla užsiima „Northway Biotech“ ir kiek daug pavyko pasiekti per 20 gyvavimo metų. Renginio metu buvo taip pat papasakota apie įmonės istoriją ir pasiekimus, kuriant aukštos kokybės vaistus. Daug dėmesio buvo skirta ateities genų ir ląstelių terapijos sprendimų pristatymui, jų naudos pabrėžimui ne tik kovojant prieš ligas, bet ir keliant žmogaus gyvenimo kokybę. Pranešimo metu buvo užsiminta, kaip šių naujų technologijų vystymui padės „Bio City“ projektas.
Lietuvos gyvybės mokslų ir biotechnologijų ekosistemą apžvelgė Lithuania BIO asociacijos vykdomasis direktorius Donatas Staniulis. Savo pranešime jis pristatė pagrindinius asociacijos fokuso taškus, istoriją, iškeltus tikslus, pasiektus rezultatus bei kuo Lietuva išsiskiria iš kitų šalių gyvybės mokslų ir biotechnologijų srityse.
Mūsų įmonės projektų vystymo direktorius Dr. Arūnas Urbšys renginio metu nušvietė „IN RE“ veiklą, pristatė pagrindinio partnerio Dassault Systèmes verslo kryptis, specialiai pabrėždamas kompanijos sprendimus gyvybės mokslų, sveikatos priežiūros ir medicinos įrangos gamybos sritims, papasakojo apie Gamybos inovacijų slėnyje įkurtą virtualiųjų dvynių laboratoriją „3DEXPERIENCE Works Excellence Center“ ir kaip slėnio tinklaveika Europos sąjungos ManuFUTURE platformoje veda link biointelektualiosios gamybos inovacijų skatinimo Lietuvoje.
Na o paskutiniąją prezentaciją pristatė mūsų svečias iš Prancūzijos – Dassault Systèmes elektromagnetinių simuliacijų ekspertas – Dr. Hassan Chreim, apžvelgdamas visą SIMULIA CST Studio Suite sprendimų ir jų taikymo sričių gamą. Toliau renginio dalyviai sužinojo, kaip taikant šiuos sprendimus, galima praplėsti virtualiųjų prototipų modeliavimo ir analizės ribas – nuo išmaniųjų dėvimų prietaisų, skirtų sveikatos stebėsenai, modeliavimo iki kūnų vaizdų gavimo bei gydymo prietaisų projektavimo. Svarbus dėmesys buvo skirtas elektronikos prietaisų sertifikavimui žmonių saugai užtikrinti – būtent SAR (savitosios absorbcijos koeficiento) modeliavimas yra vienas svarbiausių rodiklių, siekiant įvertinti apsaugą nuo radiacijos pavojų.
Pasibaigus paskutiniam pranešimui, renginio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Gamybos inovacijų slėnio laboratorijose ir susipažinti su ten kuriamomis naujomis gamybos technologijomis ir moksliniais tyrimais.
Esame be dėkingi visiems renginio pranešėjams už įdomias prezentacijas, o visiems dalyviams – už įsitraukimą į Lietuvos gyvybės mokslų, biotechnologijų ir gamybos pramonės bendradarbiavimo perspektyvas!
Renginio organizatoriai – „IN RE“ ir Dassault Systèmes.