Respublikinėje IT konferencijoje skaitome pranešimą mokytojams

Šiaulių miesto savivaldybės švietimo centras vasario 17 d. surengė virtualią Respublikinę mokytojų metodinę-praktinę konferenciją „INOVACIJOS INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ IR INFORMATIKOS UGDYME”, kurioje pranešimą skaityti buvo pakviesta IN RE.  Mūsų pranešimo tema — „Nauji švietimo įrankiai — kaip juos pritaikyti mokymo procese?” Pranešimą skaitė dviejų metų dėstymo patirtį mokytojams turintis programinės įrangos inžinierius ir mokymų lektorius Justinas Rubinovas.  

Konferencijos tikslas buvo metodinės, praktinės patirties sklaida, inovatyvių mokymo/si metodų, skaitmeninių priemonių taikymas ugdymo/si procese, siekiant informacinių technologijų ir informatikos ugdymo/si inovatyvumo ir kokybės sinergijos. IN RE pranešimo tikslas — supažindinti pradinių, pagrindinių, progimnazijų, gimnazijų, vidurinių ir profesinių mokyklų mokytojus, kolegijų bei universitetų dėstytojus su skaitmeninių priemonių integravimu į ugdymo procesą. Tokiu būdu siekiamant paversti pamokas inovatyvesnėmis ir įdomesnėmis mokiniams ir/ar studentams.  

IN RE siekdama sumažinti inžinerijos specialistų trūkumą Lietuvoje prisideda prie iniciatyvos padedančios moksleiviams sąmoningai pasirinkti tinkamą ateities profesiją jau nuo mokyklos suolo. Todėl, konferencijos metu supažindinome mokytojus su SOLIDWORKS programinės įrangos integravimo į savo pamokas nauda bei pasidalinome Lietuvos mokytojų praktika ir pavyzdžiais. Kūrybiškas įrankio panaudojimas informatikos, matematikos, technologijų, geometrijos, fizikos, ar net dailės pamokose padės ne tik sudominti mokinius, bet ir paruošti juos ateities perspektyvoms. Darbas su parametriniu 3D modeliavimu, leis moksleiviams geriau suprasti ir įsisavinti mokomas disciplinas bei pasiruošti universiteto ar kolegijos paskaitoms jau su įgytais minimaliais įgūdžiais, na o vėliau ir profesiniai praktikai. Be viso to, parametrinio 3D modeliavimo integravimas pamokose — tai puiki priemonė mokyklai įgyti ir prestižinį STEM mokyklos ženklą (STEM, angl. Science, Technology, Engineering, Maths).  

Jei šią virtualią konferenciją praleidote – nenusiminkite, ateityje, Balandžio 21 d., ruošiamės surengti savąją, su dar daugiau naudingos informacijos ir pavyzdžių. Tačiau jau dabar kilus bet kokiems klausimams susijusiems su mokymais ar SOLIDWORKS programinės įrangos integravimu savo mokykloje galite susiekti su:  

IN RE mokymų organizatore  

 — Evelina Šiauliene,   

El.p. adresas: Evelina.siauliene@inre.lt  

arba mob.tel. +370 616 78350