Susipažinkite su pagrindinėmis SOLIDWORKS 2022 naujovėmis

Dassault Systèmes išleido SOLIDWORKS® 2022 programų paketą. Ši versija yra akcentuota į optimalesnį kompiuterio resursų išnaudojimą, problemų sutvarkymą, bei išplėtotas funkcijas, pagerinančias kasdieninį modeliavimo, dokumentavimo, duomenų valdymo bei validacijos darbą. Nemažas dėmesys buvo skirtas programos integracijai su 3DEXPERIENCE® Works, pagerinant didelių ir mažų projektų valdymą bei bendradarbiavimą įmonės viduje, įgalinant nuotolinio serverio resursų išnaudojimą skaičiavimams, bei suteikiant naujus modeliavimo įrankius.

Apžvelkime kelis pagrindinius programos patobulinimus (turėkite omeny, jog jų yra šimtai!):

Greičiau dirbantys surinkimai

Stipriai optimizuotas kompiuterio resursų išnaudojimas, dirbant su dideliais surinkimais – tokios operacijos, kaip surinkimų, atidarymas, išsaugojimas bei uždarymas trunka nepalyginamai greičiau. Galimybė atidaryti vidinius surinkimus (pomazgius) Large Design Review režimu iš tame pačiame režime atidaryto pagrindinio surinkimo, taip leidžiant lengvai naviguoti po surinkimo hierarchiją peržiūrinėjant ar tikrinant didelius projektus.

Detailing režimo pagreitinimas bei galimybė atidaryti senų SOLIDWORKS versijų brėžinius

Nuo šiol Detailing režimas bus daug prasmingesnis. Jis veikia daug greičiau, leidžia padaryti didesnes modifikacijas brėžinyje, bei svarbiausia – juo galima atidaryti senomis SOLIDWORKS versijomis išsaugotus brėžinius, kas anksčiau būdavo išvis neįmanoma. Taipogi, brėžinį Detailing režimu dabar jau galima atidaryti tiesiogiai iš surinkimo, atidaryto Large Design Review režimu.

Matmenų tolerancijų kūrimas

Matmenų tolerancijų kūrimo įrankiai irgi sulaukė patobulinimų. Grafinėje modeliavimo aplinkoje, naudodami struktūrizuotą simbolių dėjimo vartotojo sąsają, galėsite dėlioti matmenis ir tolerancijas patogiau nei anksčiau. Tolerancijų riboms gali būti taikomi ISO 1101:2017 ir su juo susiję ISO 2692, ISO 5458, ISO 5459 ir ISO 8015 standartai.

Hibridinis modeliavimas

Nuo šiol galima maišyti tradicinį parametrinį modeliavimą su tiesiogine paviršių manipuliacija. Palaikomas tiek tūrinių, tiek paviršinių objektų klasikinės BREP ir tinklelinės BREP geometrijos kombinavimas. Tai leidžia išnaudoti lengvą ir intuityvų organinių formų formavimą laisvuoju būdu su tiksliu ir automatizuotu parametrizavimu.

Detalių modeliavimo įrankių patobulinimai

Kasdieniniai modeliavimo įrankiai bei funkcijos buvo patobulinti dar greitesniam darbui. Sriegių vedlys padės sukurti naujus, daug tikroviškiau atrodančius išorinius sriegius, Draft funkcija leidžia sukurti nuolydį į abidvi puses, Mirror funkcija leidžia panaudoti dvi plokštumas vienu metu, – ir daug daugiau.

Cut List palaikymas žiniaraščiuose (BOM)

Su Weldments arba Sheet Metal įrankiais sukurtos daugiakūnės detalės žiniaraščiuose dabar gali būti atvaizduojamos ir grupuojamos be jokių apribojimų. Kiekvienas Cut List gali būti išardytas, o jo nariai sugrupuoti su kitų Cut List nariais. Balionėliai (išnašos) gali būti prisegami prie Cut List narių, ir jie teisingai atvaizduoja numeraciją. Ir visa tai veikia visuose žiniaraščių tipuose.

Konfigūracijų lentelės

Konfigūracijų lentelės buvo smarkiai patobulintos – nuo šiol galima automatizuoti daugybės konfigūracijų kūrimą ir valdymą be Microsoft® Excel pagalbos. Konfigūracijų kūrimo sistema tapo daug lankstesnė, ir leidžia sutaupyti daugybę laiko organizuojant detalių bei surinkimų variacijas.

Structure System bei Weldments patobulinimai

Rėminių konstrukcijų kūrimo įrankiai (Structure System) sulaukė daug naujų patobulinimų. Dabar jais galima lengvai kurti apvalias, kvadratines ar stačiakampes akles, antriniai rėminiai elementai gali būti kuriami tarp taškų ar pratęsiant juos iki kitų elementų. Taip pat, galima panaudoti jau aprašytą jungtį keliose skirtingose rėmo vietose.

Importavimo bei grafikos paspartinimas

Detalės bei surinkimai iš kitų programų dabar yra importuojami daug greičiau, ypatingai STEP, DXF bei DWG formatų failai. 3D tekstūrų bei siluetinių briaunų grafinis atvaizdavimas taip pat buvo smarkiai optimizuotas.

Projektų duomenų organizavimas bei bendradarbiavimo priemonės

3DEXPERIENCE Works platforma, integruojama su SOLIDWORKS 3D CAD, padeda saugoti ir organizuoti projektų failus debesijoje, kur juos peržiūrai ar redagavimui gali pasiekti visi atitinkamas teises gavę įmonės darbuotojai, ar net užsakovai bei partneriai, jei jiems suteiksite prieigą. Visos 3DEXPERIENCE Works operacijos tapo integruotos į įvairius SOLIDWORKS meniu, paieškas bei greitąsias nuorodas.

Išmanesnis ir greitesnis darbas kartu

SOLIDWORKS 2022 patobulinimai buvo parengti teikiant ypatingą dėmesį kasdieninių, rutininių trunkančių operacijų automatizavimui, kad galėtumėte daugiau jėgų ir laiko skirti svarbesnėms, kūrybos ir išmonės reikalaujančioms veikloms. Tačiau kartu, naujosios funkcijos buvo sukurtos siekiant nustumti programos ribas dar toliau, jog darbas su kompleksinės geometrijos detalėmis, sudėtingomis konfigūracijų hierarchijomis bei dideliais projektais būtų dar patogesnis.

Per pastaruosius 18 mėnesių, labai nemažai SOLIDWORKS naudojančių įmonių jau prisijungė prie  3DEXPERIENCE® platformos, kad galėtų už prieinamesnę kainą ir lengviau pradėti naudotis kompleksiniu projektų duomenų bei dokumentų valdymo, darbo bei užduočių organizavimo, simuliacijos bei gamybos paruošimo įrankių sprendimu, kuriam net nereikia nieko instaliuoti į kompiuterį. Šiais laikais, kai tenka dirbti nuotoliniu būdu, sprendimas, leidžiantis dirbti iš bet kokio įrenginio be jokio specialaus parengimo ar galingų techninių parametrų tampa vis patrauklesnis.

Kadangi visi darbo įrankiai yra integruoti ir apjungti po vienu stogu, projektų vystymas nuo pirminio koncepto iki gamybos dar labiau pagreitėja ir supaprastėja, išvengiama klaidų bei nepatogumų, kylančių dirbant skirtingomis programomis, o galimybė asocijuoti projekto failus ir atskiras jų turinio detales su užduotimis, darbo srautais, darbuotojais ir jų grafikais labai palengvina komunikaciją ir darbo organizavimą. Visa tai leidžia maksimaliai išnaudoti įmonės resursus, bei greičiau pristatyti gaminius į rinką – o už tai klientai visada padėkos.