Ukrainiečių kompanijos SCAD Soft nauja pradžia

UAB „IN RE“ atstovaujamos Lietuvoje ukrainiečių kompanija SCAD Soft (https://scadsoft.com/en), kuriančios statybinių konstrukcijų projektavimo ir analizės programinį kompleksą „SCAD Office“, paskelbė nutraukianti ryšius juos atstovaujančia kompanija Maskvoje ir stabdanti savo veiklą Rusijoje.

„Morališkai tai buvo padaryta jau pirmosiomis karo dienomis, tačiau techniškai ir juridiškai tai buvo sudėtinga atlikti iki šiol, nes buvo sunku pasiekti biurą su jame esančiais informaciniais resursais bei dokumentais dėl sudėtingo judėjimo mieste, ribojimų komendanto valandomis, dėl periodinių oro pavojų, kurių metu tekdavo trauktis į slėptuves, o gatvėse griaudėjo sprogimai,“ – sako kolegos iš SCAD Soft. – „Šiuo metu iš mūsų tinklapio jau panaikintos visos nuorodos į atstovybes Rusijoje, paliekame tik ilgamečio mūsų partnerio Lietuvoje – įmonės „IN RE“ kontaktus. Verslo prasme tai sunkus sprendimas, nes ilgą laiką pagrindinė mūsų rinka buvo Rusija ir NVS šalys, bet susiklosčiusiomis aplinkybėmis jis buvo neišvengiamas“.

Gera žinia yra ta, kad jau ilgą laiką SCAD Soft vystymo strategija buvo nukreipta į Europos projektavimo normų – „Eurocode“ palaikymą. Programuotojų komanda palaipsniui kūrė, diegė ir testavo Eurokodo algoritmus pradžioje skaičiuoklėse „satelituose“, o vėliau ir pagrindinėje SCAD++ programoje. Šiandien galima konstatuoti, kad „SCAD Office“ pilnai palaiko apkrovų ir poveikių (EC1), gelžbetonio (EC2) ir plieno konstrukcijų (EC3) projektavimo normas bei seismiką (EC8). Tai sudaro prielaidas, kad „SCAD Office“ ilgainiui bus sėkmingai platinamas bei pritaikomas ir ES šalyse. Lietuvos projektuotojai gali taikyti „SCAD Office“ kaip konkurencinio projektavimo sistemą pagal principą „du – viename“, nes jame ne tik yra realizuotos Euronormos, bet ir „de facto“ palaikomi STR reikalavimai.

„SCAD Office“ yra integruota stiprumo analizės ir konstrukcijų projektavimo sistema, pagrįsta baigtinių elementų metodu. Vieninga grafinė aplinka projektavimo modelių sintezei ir rezultatų analizei suteikia neribotas galimybes modeliuoti projektuojamus objektus nuo pačių paprasčiausių konstrukcijų iki sudėtingiausių inžinierinių sistemų, tenkinant tiek pažengusių ir patyrusių specialistų poreikius, tuo pačiu išliekant prieinama pradedantiesiems konstruktoriams projektuotojams.

Itin našus procesorius leidžia išspręsti didelio masto problemas (šimtai tūkstančių laisvės laipsnių veikiant statiniam bei dinaminiam poveikiui). SCAD apima pažangią baigtinių elementų biblioteką strypų, plokščių, vientisų ir kombinuotų konstrukcijų modeliavimui; patentuotą apkrovų derinių generavimo variklį, konstrukcinių elementų įtempių būsenų tikrinimui pagal įvairias stiprumo teorijas, fragmentų sąveikos su likusią konstrukcijos dalimi ir kitas unikalias galimybes. Komplekse yra gelžbetoninių konstrukcijų elementų armatūros ir metalinių konstrukcijų elementų tikrinimo ir parinkimo moduliai.

Dažnai projektuotojams tenka atlikti individualius uždavinius, tokius, kaip skerspjūvių laikomosios galios patikrinimas, sudėtinių skerspjūvių geometrinių charakteristikų skaičiavimas, apkrovų surinkimas, mazgų projektavimas ir t.t. Tokius uždavinius sprendžia „SCAD Office“ skaičiuoklės „satelitai“, kurių yra net 15 įvairiems inžineriniams uždaviniams.

Programa turi tiesioginės integracijos funkcijas su populiariomis projektavimo CAD ir BIM sistemomis, tarp kurių yra Revit, Tekla Structures, ArchiCAD, Allplan, AdvanceSteel, AdvanceConcrete, taip pat SCAD palaiko IFC 2×3, IFC 4, CIS/2, SDNF, AutoCAD DXF bei DWG ir kitus duomenų mainų formatus.

Mūsų šalyje yra nemažas būrys SCAD gerbėjų ir vartotojų. Lietuvoje „SCAD Office“ buvo panaudota atliekant Vilniaus oro uosto išvykimo terminalo, Ignalinos AE branduolinio kuro saugyklų, Nacionalinio Lietuvos 1000-mečio stadiono, daugiaaukščių gyvenamųjų namų „Viršuliškių dvyniai“, „Quadrum“ biurų pastato Vilniuje, Labanoro apžvalgos bokšto, Vilniaus televizijos bokšto ir kitų atsakingų konstrukcijų analizę.

UAB „IN RE“ atstovauja „SCAD Soft“ kompaniją Lietuvoje nuo 1997 m.