GIS – LAUKIA RIMTI DARBAI

Paskutinę vasaros dieną patikėjome mokslui! O jei tiksliau – bendravimui su Lietuvos kultūros tarybos remiamo projekto «Dizaino sparnai” dalyviais. Susitikimo metu aptarėme naujas bendradarbiavimo galimybes tarp kūrėjų ir inžinierių, pirmoje Baltijos šalių inovacijų erdvėje gamybos įmonėms — Gamybos inovacijų slėnyje.  

UAB IN RE, dizaineriams pristatė gerąsias įmonės ir dizainerio susivienijimo patirtis. Papasakojome bendradarbiavimo perspektyvas ir kaip šiuolaikinė programinė įranga skirta inžinerijai ir dizainui gali būti efektyviai panaudojama ir pritaikoma jų darbe. Mūsų pranešimą papildė buvusi VDA studentė, doktorantė bei „Creatus“ įmonės įkūrėja — Gintarė Černiauskaitė.   

Su Vilniaus dailės akademija ir jų studentais palaikome itin glaudžius ryšius. Prisiminus 2016m. išvykos sėkmę į „SOLIDWORKS WORLD” kartu su Ignu Survila (paspirtukai „Pigeon“) ir Rapolu Gražiu (gitara „Lava Drops“), nusprendėme ją pakartoti su Gintare bei jos stilingais įtvarais. Kaip pasakojo pati Gintarė, konferencijos metu, — „Atvykus į Los Andžele, „SOLIDWORKS WORLD” konferenciją, kurioje lankėsi daugiau nei 5000 tūkst. lankytojų — iš tikrųjų pasimatė erdvė.” Dizainerė, dabar jau tapusi ir verslininke, susipažino su moderniausiomis tų metų technologijomis bei jų gamintojais, įgavo naujų techninių žinių ir vertingų kontaktų.  

Su Gintare susipažinome, kuomet jos gaminami individualaus dizaino įtvarai buvo dar tik pradinėje stadijoje. Tačiau studentei degančiai idėjomis bei noru keisti pasaulį atsakyti negalėjome. Mintis, jog: „rankas reikėtų laužyti stilingai” — sugundė, tad ėmėmės darbo ir konsultavimo. Sugeneravome ne tik naujų idėjų, bet ir padėjome išplėsti dar būsimų produktų gamą, kartu spausdinome vienus pirmųjų prototipų 3D printeriais bei 2018m. kartu išvykome į „SOLIDWORKS WORLD” konferenciją.  

„Visi ėmėme bendradarbiauti čia ir dabar” — dalinosi Gintarė, kuri per 5 dienas Los Andžele pasistūmėjo su savo projektu bene gerais trimis mėnesiais. Renginio metu užmegzti kontaktai ir gauti patarimai bei vietoje išbandomos naujos 3D spausdinimo ir skenavimo technologijos dar labiau įkvėpė. O grįžus į Lietuvą, galvoje sklaidė, ne tik naujos patirtys, bet ir sutiktų pažinčių kontaktai, leidę projektą vystytis toliau.  

Pažinę bendradarbiavimo sėkmę bei didesnį našumą nusprendėme prisidėti prie šio modelio integracijos ir Lietuvoje, Gamybos inovacijų slėnyje. Kuriame laukiami visi novatoriai, norintys suprasti ir savo veikloje pritaikyti naujausias technologijas besikonsultuojant su įvairių savo sričių specialistais. Gamybos inovacijų slėnyje veikia skaitmeninių inovacijų centras, verslo inkubatorius ir akseleratorius. Čia yra reikalinga įranga ir infrastruktūra mažai ir vidutinei gamybos įmonei, startuoliui, pavieniam tyrėjui, tyrimų ir plėtros (ang. R&D) ar mokslo įstaigai. 

Šiandien pristatėme tik vieną sėkmės istorija iš daugelio, o kiek jų dar laukia ateityje… IN RE laboratorija “3DEXPERIENCE Works EXCELLENCE CENTER” Gamybos inovacijų centre veiks pilnu pajėgumu jau netrukus! Čia, sulauksite konsultacijų ir savo idėjas paversite realybe. Kas ten žino, galbūt į sekančią „3DEXPERIENCE WORLD” konferenciją važiuosime kartu? 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *